LJUSTER, 17/1800-tal
LJUSTER, 17/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
TRATTAR , 2st 1800-tal, koppar
Slutpris650 SEK
HÄNGSKÅP, Dalarna
HÄNGSKÅP, Dalarna
Slutpris2 000 SEK
VRILSKÅL, daterad 1747,
VRILSKÅL, daterad 1747,
Slutpris2 500 SEK
KAFFEKVARN, 1800-tal
KAFFEKVARN, 1800-tal
Slutpris200 SEK
TRÄKLUBBA daterad 1834
TRÄKLUBBA daterad 1834
Slutpris650 SEK
RAKLÅDA med spegel
RAKLÅDA med spegel
Slutpris550 SEK
BRICKSTOL, omkring 1800, bemålad
Slutpris250 SEK
BORDSSTOL, 1800-tal,
BORDSSTOL, 1800-tal,
Slutpris1 900 SEK
FÖNSTERLUCKOR, 3 st , 1700-tal,
Slutpris1 100 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn
HÄNGSKÅP, för hörn
Slutpris1 400 SEK
VÄNDBÄNK, 1700-tal
VÄNDBÄNK, 1700-tal
Slutpris4 200 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris700 SEK
SKVALLERSPEGLAR från Gamla Stan Stockholm, ett par, 1800-tal eller äldre
Slutpris600 SEK
KAFFEKVARN, 1800-tal
KAFFEKVARN, 1800-tal
Slutpris350 SEK
BÄNK, "SÄTE", Dalarna/Hälsingland,
Slutpris3 400 SEK
PRÄSTGÅRDSBÄNK, 1800-talets mitt
Slutpris3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st
LJUSSTAKAR, 5 st
Slutpris5 400 SEK
BLOSSKORG,  1800-tal
BLOSSKORG, 1800-tal
Slutpris900 SEK
BRÖDSPADE, furu
BRÖDSPADE, furu
Slutpris450 SEK
BAKTRÅG, furu, 17/1800-tal
BAKTRÅG, furu, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
SKVALLERSPEGEL, 1800-tal eller äldre
Slutpris300 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-tal, furu
HÄNGSKÅP, 1800-tal, furu
Slutpris1 100 SEK
BRICKSTOLAR, ett par
BRICKSTOLAR, ett par
Slutpris650 SEK
BOCKBORD 17/1800-tal
BOCKBORD 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
BOCKBORD, 17/1800-tal
BOCKBORD, 17/1800-tal
Slutpris750 SEK
BRICKSTOL, så kallad 12-slåstol, 17/1800-tal
Slutpris250 SEK
VINDFLÖJEL, 1800-tal
VINDFLÖJEL, 1800-tal
Slutpris7 400 SEK
HÄNGSKÅP, daterat 1814
HÄNGSKÅP, daterat 1814
Slutpris1 700 SEK
SLAGBORD 1800-tal
SLAGBORD 1800-tal
Slutpris6 000 SEK
HÄNGSKÅP FÖR HÖRN
HÄNGSKÅP FÖR HÖRN
Slutpris1 000 SEK
SKVALLERSPEGEL, 1800-tal eller ädre
Slutpris800 SEK
STALLYKTOR, 2 st 1800-tal
STALLYKTOR, 2 st 1800-tal
Slutpris600 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
SAMSPRÅKSBILDER, ett par
SAMSPRÅKSBILDER, ett par
Slutpris32 000 SEK
HÄNGSKÅP, 1700-tal
HÄNGSKÅP, 1700-tal
Slutpris1 800 SEK
TIMMERBILA, 1800-tal?
TIMMERBILA, 1800-tal?
Slutpris1 200 SEK
HÄNGSKÅP, Skåne
HÄNGSKÅP, Skåne
Slutpris5 200 SEK
PRÄSTGÅRDSBÄNK, daterad 1814
PRÄSTGÅRDSBÄNK, daterad 1814
Slutpris4 200 SEK
HÄNGSKÅP, sannolikt Österbotten Finland
Slutpris5 200 SEK
HACKA, 1700-tal eller äldre
HACKA, 1700-tal eller äldre
Slutpris1 300 SEK
HÄNGSKÅP, Uppland
HÄNGSKÅP, Uppland
Slutpris3 400 SEK
KÖTTHACKOR, 2 st, från Skeppbyssa
Slutpris450 SEK
SKVALLERSPEGEL 1800-tal eller äldre
Slutpris750 SEK
SAXVERKTYG
SAXVERKTYG
Slutpris150 SEK
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG
Slutpris200 SEK
VÄGGBORD/KONSOLBORD,  1700-tal
VÄGGBORD/KONSOLBORD, 1700-tal
Slutpris9 200 SEK
BORD MED LÅDA, 17/1800-tal, rokoko
Slutpris6 400 SEK