- Belysning & LamporRensa filter
BORDSLAMPA, Falkenbergs belysning
Slutpris450 SEK
BORDSLAMPA PHILIPS, 1960/70-TAL
Slutpris550 SEK
127
BORDSLAMPOR, Ett par
Slutpris4 200 SEK
HALLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
TAKARMATUR MED PRISMOR
Slutpris1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
BORDSLAMPA, Bergboms, modell B-141
Slutpris150 SEK
GOLVLAMPA, 1930/40-tal
Slutpris450 SEK
INDUSTRILAMPA, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
LENNART CENTERWALL, TAKARMATUR, "REX"
Slutpris850 SEK
TAKARMATUR, Skansen glas
Slutpris750 SEK
TAKARMATUR/AMPEL, 1900-tal
Slutpris100 SEK
BORDSLAMPA, 1930-TAL
Slutpris650 SEK
VÄGGLAMPA, Bergboms
Slutpris300 SEK
BORDSLAMPA/SOLLAMPA, Osram, Vitalux
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, Belid, typ 13108,
Slutpris150 SEK
AMPEL FÖR 6 LJUS, 1900-tal
Slutpris200 SEK
TAKARMATUR, 1940-tal
Slutpris300 SEK
EJE AHLGREN, Vägglampa V.-75
Slutpris450 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON (1919-2009)
Slutpris700 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
BO BORGSTRÖM, Bordslampa
Slutpris100 SEK
AMPEL FÖR 3 LJUS
Slutpris150 SEK
AMPEL, 1920-tal
Slutpris150 SEK
Slutpris300 SEK
VÄGGAPPLIQUER, ett par 1800-talets mitt
Slutpris850 SEK
AMPEL, för 6 ljus, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
AMPEL för 3 ljus
Slutpris250 SEK
LOUIS POULSEN, TAKARMATUR, PH 5
Slutpris1 200 SEK