SKÅP, 1700-tal, rokoko
Slutpris6 600 SEK
SIDEBOARD, "Korsör"
Slutpris6 000 SEK
BORD, 1920-tal, Swedish Grace
Slutpris2 200 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Dux
Slutpris450 SEK
STOL, sengustaviansk, Stockholmsarbete
Slutpris800 SEK
VILFÅTÖLJ, Efter, Le Corbusier
Slutpris3 200 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
BRICKSTOLAR, ett par
Slutpris650 SEK
DANTESTOL, daterad 1896
Slutpris650 SEK
STOLAR, ett par
Slutpris3 400 SEK
BYRÅ, 1900-tal
Slutpris500 SEK
FOLKE OHLSSON (1919-2002), Soffa, 1960-tal
Slutpris100 SEK
HÖRNSKÅP, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
KAPTENSSTOLAR, 6 st, tidigt 1900-tal,
Slutpris2 700 SEK
STOLAR, 3 st 1800-tal, Karl Johan
Slutpris150 SEK
UTDRAGSSOFFA, 1800-tal
Slutpris150 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
TABURETT, 1700-tal, barock
Slutpris2 900 SEK
SOFFBORD, 1950/60-tal
Slutpris550 SEK
KARMSTOLAR, ett par, England, omkring 1900
Slutpris2 300 SEK
BRUNO MATHSSON (1907-1988), fåtöljer
Slutpris700 SEK
KAPTENSSTOLAR, 6 st, tidigt 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
KLUBBFÅTÖLJ, England
Slutpris2 100 SEK
SOFFBORD, England 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
BYRÅ, 1940-tal, björk
Slutpris200 SEK
KLAFFBORD, Omkring 1900
Slutpris1 300 SEK
STOLAR, 8 st, "Dolphin"
Slutpris2 700 SEK
TOILETTEBORD MED SPEGEL
Slutpris150 SEK
KARMSTOL, 1700-tal, barock
Slutpris400 SEK
SOFFBORD 1950/60-tal
Slutpris550 SEK
STOLAR, ett par omkring år 1800
Slutpris250 SEK
SALONGSBORD, omkring 1900
Slutpris300 SEK
FÅTÖLJ, 1800-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
SOFFBORD, 1970-tal
Slutpris1 100 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
SYBORD, jugend
Slutpris450 SEK
SPEGELSKÄNK, tidigt 1900-tal, Jugend
Slutpris200 SEK
SOFFGRUPP, 1960/70-tal
Slutpris100 SEK
PALL, furu
Slutpris500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
HÖRNSKÅP, 1900-TAL, Gustaviansk stil,
Slutpris100 SEK
SKRIVBORD, med byrådel, USA
Slutpris100 SEK
Slutpris1 800 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 100 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
FÅTÖLJER, ett par
Slutpris350 SEK
KAPTENSSTOLAR, 8 st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 900 SEK