HYLLSKÅP, 1800-talets första hälft
Slutpris300 SEK
HÖRNSKÅP, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
SPELBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
BYRÅ, 1960-tal, teak
Slutpris300 SEK
STOL, sengustaviansk
Slutpris100 SEK
SYPUFF, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA
Slutpris1 300 SEK
FÅTÖLJER, ett par
Slutpris150 SEK
EMMAFÅTÖLJ, nyrokoko
Slutpris200 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
MATBORD/SOFFBORD, 1940-tal
Slutpris250 SEK
KAPTENSSTOL, SAMT STOLAR, ett par
Slutpris300 SEK
KARMSTOL, omkring år 1900
Slutpris550 SEK
SOFFA, Bröderna Andersson, "Örenäs"
Slutpris4 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris150 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Casa Milano
Slutpris100 SEK
MATBORD med 8 stolar, NK
Slutpris3 400 SEK
KARMSTOLAR. ett par, Frankrike 1700-tal, Louis XVI
Slutpris5 000 SEK