EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
KAVEL, NAILSEA, England, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
TOBAKSBURK, sengustaviansk
TOBAKSBURK, sengustaviansk
Slutpris1 000 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
PIPA, med silverbeslag, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
SKEPPSSKRÄDDARSKRIN, England
SKEPPSSKRÄDDARSKRIN, England
Slutpris850 SEK
NAMNBRÄDA, för båt , "Riga"
NAMNBRÄDA, för båt , "Riga"
Slutpris4 000 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris700 SEK
LAMPETT till blysa för två ljus
Slutpris4 600 SEK
FARTYGSRATT för dekoration,
FARTYGSRATT för dekoration,
Slutpris450 SEK
RORKULT, England 18/1900-tal
RORKULT, England 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
SJÖMANSKISTA , omkring 1900
SJÖMANSKISTA , omkring 1900
Slutpris2 300 SEK
DIORAMA, tidigt 1900-tal
DIORAMA, tidigt 1900-tal
Slutpris2 500 SEK
SEGELBÅTSMODELL, tidigt 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
RORKULT, England 1800-tal
RORKULT, England 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
SKEPPSSKRIN, England
SKEPPSSKRIN, England
Slutpris1 100 SEK
LAMPETT TILL BLYSA för två ljus
Slutpris4 400 SEK
DIORAMA, omkring 1900
DIORAMA, omkring 1900
Slutpris1 800 SEK
TIMMERMANSKISTA, 1700-tal
TIMMERMANSKISTA, 1700-tal
Slutpris5 000 SEK
BÅTMODELL, omkring 1900
BÅTMODELL, omkring 1900
Slutpris4 000 SEK
SKEPPSLJUSSTAKE, för två ljus
SKEPPSLJUSSTAKE, för två ljus
Slutpris1 400 SEK
KAPTENSSTOL, England
KAPTENSSTOL, England
Slutpris1 900 SEK
TJÄCKELYXOR, 2 st
TJÄCKELYXOR, 2 st
Slutpris500 SEK
DIORAMA, av segelfartyg och fyr
Slutpris2 000 SEK
SKEPPSKOMPASS, sent 1800-tal
SKEPPSKOMPASS, sent 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
BÅTMODELL, 18/1900-tal
BÅTMODELL, 18/1900-tal
Slutpris3 800 SEK
SKEPPSKOMPASS, omkring 1900
144
SKEPPSKOMPASS, omkring 1900
Slutpris850 SEK
KAPTENSSTOLAR, 6 st,  tidigt 1900-tal,
Slutpris2 700 SEK
SKÄDDLOGG
SKÄDDLOGG
Slutpris450 SEK
NAMNBRÄDA FÖR BÅT ENGLAND
NAMNBRÄDA FÖR BÅT ENGLAND
Slutpris3 600 SEK
MISTLUR, 1900-talets början
MISTLUR, 1900-talets början
Slutpris1 100 SEK
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG
Slutpris200 SEK
KOMPASS av Eric Abraham Kullman (1790-1853)
Slutpris550 SEK
KOMPASSER, 3st 1800-tal
KOMPASSER, 3st 1800-tal
Slutpris600 SEK
KAPTENSSTOLAR, 6 st, tidigt 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
PARALELL LINJAL FÖR NAVIGERING
Slutpris450 SEK
SEXTANT, modell av, kopia, mässing
Slutpris400 SEK
SKEPPSKVARNAR , 2st 1800-tal
SKEPPSKVARNAR , 2st 1800-tal
Slutpris150 SEK
NAMNBRÄDA FÖR BÅT
NAMNBRÄDA FÖR BÅT
Slutpris3 600 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris700 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris400 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK