Kanonauktioner 22 April 2023
- AllmogeRensa filter
LYSEKÄRRING, 1700-tal
Slutpris2 700 SEK
ERIK MOLIN (1855-1933)
Slutpris1 700 SEK
BÄNK, 18/1900-tal, furu
Slutpris2 200 SEK
BÄNK, 18/1900-tal, furu
Slutpris2 100 SEK
HÄNGSKÅP FÖR HÖRN, Delsbo, Hälsingland
Slutpris1 500 SEK
VINDFLÖJEL, daterad 1854
Slutpris550 SEK
BOCKBORD, 1800-tal eller äldre
Slutpris800 SEK
BORD, med låda, 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn, Delsbo
Slutpris1 100 SEK
HÄNGSKÅP, daterat 1854
Slutpris1 000 SEK
KAGGE, 1800-tal
Slutpris300 SEK
SKRIN/KISTA, 1800-tal
Slutpris200 SEK
KISTA/SKRIN, 1700-tal
Slutpris450 SEK
BANDSKED, Hälsingland
Slutpris700 SEK
MÖSSBORD, Österbotten
Slutpris1 500 SEK
HÖRNSKÅP, Dalarna, Daterad 1804
Slutpris1 400 SEK
ERIK MOLIN (1855-1933)
Slutpris700 SEK
SKÅP, 1700-tal, sannolikt Dalarna
Slutpris1 100 SEK
SLAGBORD, 1700-tal
Slutpris2 100 SEK
BRICKSTOLAR, 3 st, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
HÖRNSKÅP, Allmoge
Slutpris1 800 SEK
MANSFIGURINER, 3 st
Slutpris400 SEK
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG
Slutpris200 SEK