Kanonauktioner 22 April 2023
- Belysning & LamporRensa filter
GOLVLAMPA, NORDISKA KOMPANIET
Slutpris10 000 SEK
LJUSKRONA FÖR 6 LJUS, rokokostil
Slutpris1 500 SEK
GOLVLAMPA, Arco-typ
Slutpris2 300 SEK
FOTOGENLAMPA, 1900-tal
Slutpris200 SEK
BORDSLAMPA, 1930-tal
Slutpris650 SEK
TAKARMATUR MED PRISMOR
Slutpris1 000 SEK
TAKARMATUR, 1900-TAL
Slutpris150 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms
Slutpris1 200 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS
Slutpris950 SEK
TAKARMATUR, Herstal, samtida
Slutpris650 SEK
TAKLAMPA FÖR 6 LJUS
Slutpris900 SEK
BORDSLAMPA, Bergboms
Slutpris100 SEK
LJUSKRONA FÖR 8 LJUS
Slutpris100 SEK
FOTOGENLAMPA, omkring 1900
Slutpris750 SEK
BORDSLAMPOR, ett par
Slutpris1 900 SEK
BORDSLAMPOR, ett par
Slutpris750 SEK
TAKARMATUR, 1940-tal
Slutpris150 SEK
FOTOGENLAMPA, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
HALLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal, NAFA
Slutpris450 SEK
BORDSLAMPA, 1900-tal
Slutpris100 SEK
TAKARMATUR, PS 2014
Slutpris300 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets början, Jugend
Slutpris500 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, NSD Elektrik
Slutpris1 100 SEK
ARBETSLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
VÄGGLAMPA, BJS Skellefteå, 1970-tal
Slutpris250 SEK
BORDSLAMPOR, ett par
Slutpris150 SEK
PLAFOND MED PRISMOR
Slutpris250 SEK
AMPEL FÖR 3 LJUS
Slutpris300 SEK
BORDSLAMPA MED FIGURIN, 1930-tal
Slutpris1 500 SEK
BORDSLAMPA/VÄGGLAMPA
Slutpris550 SEK
BORDSLAMPA, BJS Skellefteå
Slutpris300 SEK
Slutpris250 SEK
BORDSLAMPA, 1930-TAL
Slutpris300 SEK
BO BORGSTRÖM, Bordslampa
Slutpris200 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, NSD Elektrik
Slutpris750 SEK
BORDSLAMPA, 1940/50-tal
Slutpris100 SEK
LOUIS POULSEN, SKRIVBORDSLAMPA
Slutpris500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
TAKARMATUR, jugend
Slutpris100 SEK
STAFF LEUCHTEN, Fönsterlampor
Slutpris450 SEK
HALLAMPA, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
TAKARMATUR, 1970-tal, koppar
Slutpris150 SEK
AMPEL, för 4 ljus, 1900-tal
Slutpris600 SEK
442
TAKARMATUR, "Tage 50", Bankeryd
Slutpris1 200 SEK
444
LJUSKRONA för 6 ljus
Slutpris1 800 SEK
445
LJUSKRONA, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK