Kanonauktioner 20 maj 2023
- Klockor & UrRensa filter
FICKUR PRECIS, MORMORSUR
Slutpris150 SEK
DAVIDE PIZZIGONI (F. 1955), Väggur
Slutpris1 700 SEK
TIDTAGARUR, 3st
Slutpris550 SEK
MUREX, Schweiz, Chronograph, Armbandsur,
Slutpris3 400 SEK
OPTIMA, Swiss Diamond Watch, 133 st diamanter
Slutpris3 800 SEK
OPTIMA, Swiss Diamond Watch, 97 st diamanter
Slutpris2 700 SEK
MILJONÄR, armbandsur
Slutpris400 SEK
VÄGGUR, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, Zenith samt Nigedo
Slutpris250 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, Tissot samt Lanco
Slutpris200 SEK
BORDSUR, Arti & Mestieri, Italien
Slutpris800 SEK
HERRARMBANDSUR, Eka, Schweiz
Slutpris100 SEK
HERRARMBANDSUR, Mortima
Slutpris200 SEK
HERRARMBANDSUR, Novus
Slutpris150 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, 1950-tal
Slutpris150 SEK
ARMBANDSUR, P.W.C.
Slutpris100 SEK
FICKUR, VIKING, Silver, 1900-tal
Slutpris400 SEK
ARMBANDSUR, 15 st i parti
Slutpris500 SEK
BORDSUR, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
GOLVUR, England 1800-talets första hälft
Slutpris100 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets första hälft
Slutpris100 SEK
ÅRSUR, mässing
Slutpris150 SEK