Kanonauktioner 20 maj 2023
KOPPARSTICK, 1700-tal
Slutpris2 300 SEK
TOR OTTO FREDLIN (1890-1955), Olja på duk
Slutpris300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR,
Slutpris6 000 SEK
JACOB GILLBERG (1724-1793) kopparstick 1700-tal
Slutpris2 700 SEK
HARALD SALLBERG (1895-1963)
Slutpris950 SEK
REINHOLD von ROSEN, (1894-1961),etsning
SlutprisInga bud
MONOGRAMISTEN, G D, tidigt 1900-tal
Slutpris550 SEK
JOHAN FREDRIK MARTIN, Kopparstick 2 st
Slutpris100 SEK
FOLKE WINQVIST (1914-1995) olja på duk
Slutpris1 900 SEK
BENGT ÅBERG, (1941-2015)
Slutpris550 SEK
HÅKAN BULL, född 1953, färglitografi
Slutpris100 SEK
BROR HILLGREN (1881-1955)
Slutpris350 SEK
HENRIK STUNZ (1885-1966)
SlutprisInga bud
MONOGRAMISTEN, V.Ch. 1900-tal
Slutpris900 SEK
ALFRED BERGSTRÖM, (1869-1930)
Slutpris300 SEK
Slutpris100 SEK
AVINOAM KOSOWSKY (född 1949)
Slutpris100 SEK
S.J. HUNTER, England
Slutpris150 SEK
PAUL KEDELV, (1917-1990) "Coquille"
Slutpris300 SEK
CARL GABRIEL WADELL, (1865-1909)
Slutpris200 SEK
DEKORATIV SKÄRM, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Olja på duk
SlutprisInga bud
CARL-ERIK BILLESTRÖM (1920-2007)
Slutpris400 SEK
GÖSTA SUNDSTRÖM (1920-2008), "Lossning"
Slutpris450 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
STIG BORGLIND, (1892-1965) etsning
SlutprisInga bud
HENRIK STUNZ (1885-1966)
Slutpris100 SEK
HANS VIKSTEN (1926-1987)
Slutpris100 SEK
SlutprisInga bud
Slutpris100 SEK
OTTO GRIPENSVÄRD, (1847-1933), etsning
SlutprisInga bud
GERDA ÅKESON (1909-1992), färglitografi
Slutpris200 SEK
ANDERS HELLER, etsning
SlutprisInga bud
HÅKAN BULL, född 1953, litografi
SlutprisInga bud
UTSTÄLLNINGSAFFISCH "MUMIN"
Slutpris850 SEK
JAMES COIGNARD (1925-2008)
Slutpris400 SEK
AXEL OLSON (1899-1986)
Slutpris100 SEK
SVEN X-ET ERIXSON (1889-1970)
Slutpris100 SEK
KJELL LINSKI LINDGREN, Samtida
Slutpris600 SEK
MONOGRAMISTEN J.O.W., tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
S.V.JAKUSHEVA (Ryssland född 1961)
Slutpris150 SEK
FARTYGSPORTRÄTT, England
Slutpris350 SEK
STAFFAN SNIDARE (f. 1939), Etsning
Slutpris250 SEK
OIDENTIFERAD KONSTNÄR, oljemålning
SlutprisInga bud
HELENE MASS (1871-1955)
Slutpris500 SEK
ZANETTI, ITALIEN, 1900-talets början
Slutpris850 SEK
Slutpris300 SEK