Kanonauktioner 20 maj 2023
PIERRE FORSELL, Vägglampett, "Reflex"
Slutpris550 SEK
HENRIK STUNZ (1885-1966)
Slutpris100 SEK
KAPSYLÖPPNARE, Danmark
Slutpris300 SEK
FIGURIN, Bodrul Kahalique
Slutpris300 SEK
LJUSKRONA för 9 ljuspunkter
Slutpris700 SEK
RÖLAKANSMATTA, Alestalon
Slutpris600 SEK
KITTEL, 1800-tal, koppar
Slutpris500 SEK
PALLAR, ETT PAR, 1900-tal
Slutpris450 SEK
HANS VIKSTEN (1926-1987)
Slutpris100 SEK
BLOMBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
STOLAR, 2 st, rokoko, 1700-tal
Slutpris400 SEK
KVINNOFIGURIN, GOEBEL
Slutpris250 SEK
SALT OCH PEPPARKAR
SlutprisInga bud
PENTTI SARPANEVA (1925-1978)
Slutpris200 SEK
BLOMBÄNK, kopparinsats, 1970-tal
Slutpris700 SEK
HÄNGSKÅP, Dalarna, daterat anno 1810
Slutpris2 800 SEK
RYAMATTA, 1970-tal
Slutpris300 SEK
HALSSMYCKEN med kedjor, 2 st
Slutpris450 SEK
SOFFA, Frankrike, 18/1900-tal
Slutpris750 SEK
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris100 SEK
BONBONJÄRER, 4st, samt skål och fat
Slutpris500 SEK
KARAOKE SYSTEM, "Party Bundle", Singtrix
Slutpris750 SEK
ARMBAND, 900 silver, filigranarbete
Slutpris400 SEK
HERRARMBANDSUR, Novus
Slutpris150 SEK
LITOFANILAMPA, 1900-tal,
Slutpris850 SEK
ARMRING, vitmetall och malakit
Slutpris250 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets mitt
Slutpris1 700 SEK
SABEL, M/1808
Slutpris1 600 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, 1950-tal
Slutpris150 SEK
GOLVSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
SKÄNK, gustaviansk stil 1900-tal
Slutpris850 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-tal
Slutpris100 SEK
ISHOCKEYSPEL, Aristo Puck, 1950-tal
Slutpris300 SEK
SKULPTURER, 2 st, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
OTTO GRIPENSVÄRD, (1847-1933), etsning
SlutprisInga bud
DEKORELEMENT, Kina,1900-tal
Slutpris350 SEK
LJUSKRONA för 7 ljuspunkter
Slutpris300 SEK
ARMBANDSUR, P.W.C.
Slutpris100 SEK
SKOKNEKT, Peerage, England
Slutpris550 SEK
GERDA ÅKESON (1909-1992), färglitografi
Slutpris200 SEK
ANDERS HELLER, etsning
SlutprisInga bud
HÅKAN BULL, född 1953, litografi
SlutprisInga bud
TÄNDARE, 2 st, Ronson samt Zephyr
Slutpris700 SEK
TEKOPPAR MED FAT, 2 st, Ursula Printz
Slutpris400 SEK
FIGURIN, konstmaterial, etikettmärkt
Slutpris100 SEK
AFRIKANSK DEKORATIV MASK
Slutpris100 SEK
HERRCYKEL, Crecent "världsmästarcyckeln"
Slutpris800 SEK