Kanonauktioner 26 Augusti 2023

FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
SKRIN, JUGEND, 1900-TALETS BÖRJAN
Slutpris150 SEK
SOFFA, 1950/60-tal
SOFFA, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
FÄLLBORD, MÄLARDALEN
FÄLLBORD, MÄLARDALEN
Slutpris100 SEK
BYRÅ 1800-TAL
BYRÅ 1800-TAL
Slutpris1 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-tal
STOLAR, 6 st, 1900-tal
Slutpris550 SEK
KARMSTOLAR, 5 ST
KARMSTOLAR, 5 ST
Slutpris450 SEK
SPEGELBYRÅ, 1800-TALETS SLUT
SPEGELBYRÅ, 1800-TALETS SLUT
Slutpris150 SEK
SKÄNKSKÅP, ALLMOGE, DATERAD 1821
Slutpris500 SEK
KARMSTOL, England, 1900-tal
KARMSTOL, England, 1900-tal
Slutpris750 SEK
TABURETT, Samtida, Sengustaviansk stil
Slutpris1 100 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-tal
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1940-tal
FÅTÖLJ, 1940-tal
Slutpris750 SEK
TOLVSLÅSTOL, omkring 1800, allmoge
Slutpris450 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
BÄNK, samtida
BÄNK, samtida
Slutpris150 SEK
SKÅP MED LÅDUNDERDEL, 1950/60-tal
Slutpris2 100 SEK
TAMBURMAJOR, 1930/40-tal
TAMBURMAJOR, 1930/40-tal
Slutpris800 SEK
BRÄNNVINSSCHATULL, 1800-tal, ek
449
Slutpris1 600 SEK
SKÅP, 1930-tal
453
SKÅP, 1930-tal
Slutpris950 SEK
SIDEBOARD, 1960-tal, teak
455
SIDEBOARD, 1960-tal, teak
Slutpris3 600 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, samtida
456
FÅTÖLJ MED FOTPALL, samtida
Slutpris150 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1940-tal
457
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1940-tal
Slutpris500 SEK
PHILIPPE STARCK (f. 1949), Karmstol
458
Slutpris450 SEK
STOLAR, ett par, "Zarra"
459
STOLAR, ett par, "Zarra"
Slutpris100 SEK
KARMSTOLAR, ETT PAR, ROKOKOSTIL
483
Slutpris550 SEK
CANAPÉ, 1800-TALETS SLUT, VALNÖT
487
Slutpris1 500 SEK
NATTDUKSBORD, STRINGMODELL
490
NATTDUKSBORD, STRINGMODELL
Slutpris1 600 SEK
SOLSTOLAR, ETT PAR, FÄLLBARA
492
SOLSTOLAR, ETT PAR, FÄLLBARA
Slutpris450 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, KARL-JOHAN
496
Slutpris1 100 SEK
NATTDUKSBORD, ETT PAR
506
NATTDUKSBORD, ETT PAR
Slutpris450 SEK
BORD, 1950-TAL, STRINGMODELL,
507
BORD, 1950-TAL, STRINGMODELL,
Slutpris600 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-tal
534
STOLAR, 4 st, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
ELIAS SVEDBERG (1913-1987), Fåtölj
542
Slutpris550 SEK
SOFFBORD, 1930/40-tal
546
SOFFBORD, 1930/40-tal
Slutpris1 300 SEK
SALONGSBORD, 1800-TAL
547
SALONGSBORD, 1800-TAL
Slutpris950 SEK