Kanonauktioner 26 Augusti 2023

RAKETSKÅP, unikt
RAKETSKÅP, unikt
Slutpris18 000 SEK
CARL HANSEN & SON, Bokhylla/hylla
Slutpris2 900 SEK
FÅTÖLJ, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT
Slutpris900 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA, 1900-TAL
BYRÅ MED STENSKIVA, 1900-TAL
Slutpris1 200 SEK
ENGSTRÖM MYRSTRAND, PALL
ENGSTRÖM MYRSTRAND, PALL
Slutpris550 SEK
BYRÅ, 1950/60-TAL, TEAK
BYRÅ, 1950/60-TAL, TEAK
Slutpris1 600 SEK
TIDNINGSSTÄLL MED LÅDA, ENGLAND
Slutpris400 SEK
KARMSTOLAR, ETT PAR
KARMSTOLAR, ETT PAR
Slutpris800 SEK
SKÅP, ENGLAND, 1900-TAL
SKÅP, ENGLAND, 1900-TAL
Slutpris10 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par
FÅTÖLJER, ett par
Slutpris4 000 SEK
SOFFBORD MED KLAFFAR, ENGLAND
SOFFBORD MED KLAFFAR, ENGLAND
Slutpris1 200 SEK
SKRIVBORD, ENGELSK STIL
SKRIVBORD, ENGELSK STIL
Slutpris150 SEK
SKRIVBORD MED SKRIVBORDSSTOL
SKRIVBORD MED SKRIVBORDSSTOL
Slutpris1 300 SEK
VÄGGHYLLA, STRINGMODELL
VÄGGHYLLA, STRINGMODELL
Slutpris500 SEK
BYRÅ, TIDIGT 1900-TAL
BYRÅ, TIDIGT 1900-TAL
Slutpris1 400 SEK
SIDEBOARD, ENGLAND, 1900-TAL
SIDEBOARD, ENGLAND, 1900-TAL
Slutpris2 300 SEK
BORD, SAMTIDA
BORD, SAMTIDA
Slutpris100 SEK
CHIFFONJE, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT
Slutpris250 SEK
SADELPALL, metallskodd
SADELPALL, metallskodd
Slutpris600 SEK
PALLAR/BORD, 8 st, 1900-tal
PALLAR/BORD, 8 st, 1900-tal
Slutpris550 SEK
STOLAR, 6 st, rotting
STOLAR, 6 st, rotting
Slutpris2 000 SEK
SKEPPSBYRÅ, England, Idegran
SKEPPSBYRÅ, England, Idegran
Slutpris1 300 SEK
SIDEBOARD, ENGLAND, 1900-TAL
SIDEBOARD, ENGLAND, 1900-TAL
Slutpris250 SEK
SOFFA, ENGLAND, CHESTERFIELD
SOFFA, ENGLAND, CHESTERFIELD
Slutpris1 100 SEK
FOTPALLAR, 3 st
FOTPALLAR, 3 st
Slutpris150 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn
HÄNGSKÅP, för hörn
Slutpris400 SEK
KONFEKTIONSSPEGEL, på hjul
KONFEKTIONSSPEGEL, på hjul
Slutpris900 SEK
HELMUT STARKE, "Frankfurt Chair"
Slutpris500 SEK
SIDOBORD, med sarg, ett par
SIDOBORD, med sarg, ett par
Slutpris400 SEK
BLOMBÄNK, 1960/70-tal
BLOMBÄNK, 1960/70-tal
Slutpris600 SEK
SOFFBORD med klaffar, "Hunters Table"
Slutpris200 SEK
Slutpris700 SEK
BOKSNURRA, på hjul, 1900-tal
BOKSNURRA, på hjul, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
LACKSKÅP, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
KARMSTOL, 1900-tal, Kina
KARMSTOL, 1900-tal, Kina
Slutpris400 SEK
KLAFFBORD, samtida
KLAFFBORD, samtida
Slutpris600 SEK
SOFFBORD, Kina, 1900-tal
SOFFBORD, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
BRICKBORD, MED LÖS BRICKA
BRICKBORD, MED LÖS BRICKA
Slutpris250 SEK
BORD, Kina, brunlackerat
BORD, Kina, brunlackerat
Slutpris200 SEK
STOL, 1900-tal,
STOL, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
HERRBETJÄNT, Fratelli Brevetatto
Slutpris900 SEK
SKRIVBORD, ENGLAND, 1900-TAL
SKRIVBORD, ENGLAND, 1900-TAL
Slutpris400 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut
BYRÅ, 1800-talets slut
Slutpris550 SEK
FÅTÖLJ, ENGLAND, 1900-TAL
FÅTÖLJ, ENGLAND, 1900-TAL
Slutpris800 SEK
STOLAR, 6 st, Nyrokoko
STOLAR, 6 st, Nyrokoko
Slutpris750 SEK
BORD, Rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
KAMELPALL, Nordafrika, 1900-tal
Slutpris150 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets första hälft
Slutpris150 SEK