Kanonauktioner 23 September 2023
HANS LINDSTRÖM, samtida
Slutpris400 SEK
CURT FORS (F. 1935), blommor i vas
Slutpris250 SEK
ANDERS ANDRÉN (f. 1947)
Slutpris550 SEK
EDGAR SVENSSON, Tittskåp
Slutpris100 SEK
OKÄND KINESISK KONSTNÄR
Slutpris100 SEK
MAY ÖSTBERG (1907-1966), "Nature-Morte"
Slutpris250 SEK
JAN JARLOW (F. 1945), klippor
Slutpris250 SEK
SOWA & REISER, Walt Disney, färgetsningar
Slutpris350 SEK
HJÖRDIS LINDBLAD (1909-1971)
Slutpris100 SEK
CURT FORS (F. 1935), FÄRGLITOGRAFI
SlutprisInga bud
GITTAN JÖNSSON (f. 1948), Färglitografi
Slutpris400 SEK
Slutpris1 400 SEK
MONICA LORENTZON (FÖDD 1940), OLJA
Slutpris350 SEK
CHARLES SJÖHOLM (F. 1933), Olja
Slutpris600 SEK
CLAES FOLCKER (1940-2019),
Slutpris100 SEK
STEN KAUPPI (1922-2002), Olja på pannå
Slutpris350 SEK
MIA JARNSJÖ (1947-2022), "Vattenrum"
Slutpris350 SEK
GUNNAR S MALM (1909-1986), "Simrishamn"
Slutpris300 SEK
STEN MANFRED BERGLUND
Slutpris500 SEK
ALBIN AMELIN (1902-1975), Färglitografi
Slutpris350 SEK
447
ERIK HALLGREN, Olja på duk
Slutpris200 SEK
453
CARL ERIK TÖRNER (1862-1911), Olja
Slutpris350 SEK
467
HUMBERTO COUET (SAMTIDA)
Slutpris650 SEK
471
HUMBERTO COUET (SAMTIDA)
Slutpris1 000 SEK
473
BERT HÅGE HÄVERÖ (1932-2014),
Slutpris1 100 SEK
478
CARL JOSEF BAUER (1897-1989)
Slutpris400 SEK
483
DANKA JAWORSKA (f. 1951), figurkomposition
Slutpris650 SEK
489
HENRY UNGER (FÖDD 1945)
Slutpris850 SEK
490
HENRY UNGER (FÖDD 1945)
Slutpris500 SEK
491
HENRY UNGER (FÖDD 1945)
Slutpris650 SEK
492
HENRY UNGER (FÖDD 1945)
Slutpris500 SEK