Kanonauktioner 21 Oktober 2023

LYSEKÄRRING, 17/1800-tal
LYSEKÄRRING, 17/1800-tal
Slutpris1 300 SEK
BOCKBORD 17/1800-TAL
BOCKBORD 17/1800-TAL
Slutpris3 800 SEK
BOCKBORD 17/1800-TAL
BOCKBORD 17/1800-TAL
Slutpris2 900 SEK
HEDNABORD, 1600-tal eller äldre
Slutpris2 200 SEK
BORDSTOL, 1800-talets första hälft, allmoge
Slutpris1 200 SEK
SKRIN, allmoge, daterat 1787
SKRIN, allmoge, daterat 1787
Slutpris1 000 SEK
SKRIN, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT
Slutpris1 700 SEK
SOFFA, gustaviansk tidigt 1800-tal,
Slutpris4 200 SEK
LÅDBORD, 1800-talets första hälft,  originalmålat
Slutpris6 400 SEK
SÄTE/BÄNK, 1800-talets första hälft
Slutpris2 500 SEK
TVÄRSLÅSTOLAR, ett par, allmoge
Slutpris2 500 SEK
BRÖDSPADE, 17/1800-tal,
BRÖDSPADE, 17/1800-tal,
Slutpris600 SEK
KAGGE, Dalarna, daterad 1859
KAGGE, Dalarna, daterad 1859
Slutpris700 SEK
HEDNASTOL,  1600-tal eller äldre
Slutpris4 600 SEK
BORD/SÄTE, tidigt 1800-tal
144
BORD/SÄTE, tidigt 1800-tal
Slutpris300 SEK
HEDNABORD/SÄTE, 1600-tal eller äldre
Slutpris1 500 SEK
BRICKSTOL, 1700-talets slut, originalmålad
Slutpris500 SEK
HALSTER, 17/1800-tal, järnsmide
Slutpris300 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn, Dalarna/Hälsingland
Slutpris1 900 SEK
STALLYKTOR, 2 st 1800-tal
STALLYKTOR, 2 st 1800-tal
Slutpris250 SEK
BRICKSTOL, sk Tolvslåstol, 17/1800-tal
Slutpris250 SEK
TRÅG, 1800-tal, grönmålat
TRÅG, 1800-tal, grönmålat
Slutpris500 SEK
LAGGBYTTA MED LOCK, 1800-tal
LAGGBYTTA MED LOCK, 1800-tal
Slutpris400 SEK
LAGGSTOP MED LOCK, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
STOL, ALLMOGE, TIDIGT 1800-TAL
Slutpris200 SEK
BORD MED LÅDA, 1800-tal
BORD MED LÅDA, 1800-tal
Slutpris5 000 SEK
BORDSBÄNK, 1800-tal, rödmålad
BORDSBÄNK, 1800-tal, rödmålad
Slutpris850 SEK