Kanonauktioner 16 december 2023
HÅKAN NOREBÄCK, samtida, "Landskap"
Slutpris650 SEK
JORGO KRALLIS (Född 1937), färgetsning
Slutpris250 SEK
LITOGRAFIER 7 st
Slutpris300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris250 SEK
ANDERS ÖSTERLIN (1926-2011), litografi
SlutprisInga bud
ALF OLSSON (Född 1925), grafiskt blad
Slutpris800 SEK
ÄLDRE GRAFISKT BLAD, Mazeppa
Slutpris500 SEK
BERT HÅGE HÄVERÖ (1932-2014)
Slutpris800 SEK
HAN VELTMAN (född 1928), akryl på papp
SlutprisInga bud
OLOF LANDSTRÖM (född 1943)
Slutpris500 SEK
BENGT BERGLUND (Född 1936), emalj
Slutpris550 SEK
BERT HÅGE HÄVERÖ (1932-2014)
Slutpris1 200 SEK
DAN NYGÅRD (född 1943), komposition
Slutpris350 SEK
KEVORK ZABOUNIAN (född 1933)
Slutpris100 SEK
ERNST HALLGREN (1883-1973) Akvarell
Slutpris150 SEK
KEVORK ZABOUNIAN (född 1933)
Slutpris350 SEK
BERT HÅGE HÄVERÖ (1932-2014), tryck 4 st
Slutpris1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell
SlutprisInga bud
PETER KLEIN (född 1959), fotografier, 3 st
Slutpris550 SEK
WALDEMAR SJÖLANDER (1908-1988)
SlutprisInga bud
SlutprisInga bud
ADA STARK-AHLBERG (1900-tal), Stilleben
Slutpris400 SEK
IVAN LINDHÉ (1875-1954), Porträtt
Slutpris400 SEK
BJÖRN BERG (1921-2008), Litografi
SlutprisInga bud
GUSTAV GEHLIN (1887-1970), Olja på duk
Slutpris200 SEK