PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN
Slutpris9 400 SEK
ILLUM WIKKELSØ, fåtölj, "Capella"
Slutpris2 300 SEK
SOFFA NORELL "Juliette"
Slutpris7 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), fåtölj "Lamino"
Slutpris6 600 SEK
HÄNGSKÅP, mellansverige, daterat 1800
Slutpris700 SEK
SOFFBORD, Pietra Dura, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
PALL, 1900-tal
Slutpris400 SEK
STOLAR, ett par, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
SIDEBORD, 1960-tal, ek och teak
Slutpris700 SEK
Slutpris1 100 SEK
43
LÅDSTÄLL MED 19 LÅDOR
Slutpris1 800 SEK
KARMSTOL, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
BOKSKÅP, furu
Slutpris2 300 SEK
BORD, 1800-talets slut, Barockstil
Slutpris700 SEK
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
MONTERSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
MONTERSKÅP, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
EMMAFÅTÖLJ, 1800-talets slut
Slutpris1 000 SEK
GOLVSKÅP FÖR HÖRN, 17/1800-tal, ek
Slutpris1 900 SEK
107
STOLAR, ett par, rokokostil
Slutpris400 SEK
113
STOLAR, 7 st, (4+3), 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
KARMSTOL, gustaviansk stil
Slutpris500 SEK
STOL, 1800-talets slut
Slutpris1 400 SEK
SPELBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
BYRÅ, England, idegran
Slutpris1 200 SEK
SYBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
KISTA, med två underliggande lådor
Slutpris400 SEK
TABURETT, Karl Johan, alm
Slutpris200 SEK
SOFFBORD MED HYLLA, samtida
Slutpris1 800 SEK
PELARBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris1 600 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Clipper"/"Snille"
Slutpris200 SEK
SIDOBORD MED LÅDA, England
Slutpris700 SEK
HYLLA, Rotting 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
TOM DIXON (f. 1959), Soffbord, "Trace"
Slutpris1 400 SEK
BARSTOLAR, ETT PAR, THONETSTIL
Slutpris250 SEK
Slutpris600 SEK
HÄNGSKÅP, daterat 1832, originalmålat
Slutpris1 000 SEK
DAVID ROSÉN, sängbord
Slutpris300 SEK
KARL ANDERSSON & SÖNER, bord
Slutpris150 SEK
SOFFA, Dux, "Fredrik"
Slutpris1 700 SEK
BÄNK, 1900-tal, flätad sits i läder
Slutpris1 600 SEK
BYRÅ, sent 1800-tal, furu
Slutpris300 SEK
MATBORD, samtida
Slutpris200 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn ,1800-tal, furu
Slutpris300 SEK
VÄGGHYLLA, 1950-TAL, STRINGTYP
Slutpris500 SEK
TABURETTER, 1800-tal
Slutpris600 SEK
PINNSTOLAR, ett par, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA, gustaviansk stil
Slutpris2 000 SEK