BIRGER BIRGER-ERICSON (1904-1994)
Slutpris13 000 SEK
43
EMIL LINDGREN (1866-1940), olja på duk
Slutpris500 SEK
SIGFRID BHAMBA, olja på duk
Slutpris300 SEK
BIRGER MÖRK, (1919-2010), olja på duk
Slutpris300 SEK
GEORG LINDSTRÖM (1912-1985)
Slutpris350 SEK
Slutpris1 300 SEK
KARL DAHLQVIST (1900-1971), akvarell
Slutpris300 SEK
SVEN SALSTEN (1908-1950)
Slutpris150 SEK
MIKAEL FRYGELIUS (1952-2001)
Slutpris1 200 SEK
106
BONAD
Slutpris800 SEK
ANITA FRÖDING (Född 1942), olja på duk
Slutpris100 SEK
AIRA HELLAAKOSKI (1898-1991)
Slutpris350 SEK
ARON J-N, akvarell, kustlandskap
Slutpris150 SEK
J STÅHLGREN, olja på pannå, fiskeläge
Slutpris450 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st
Slutpris300 SEK
FREDRIK WILHELM KYLBERG (1877-1963)
Slutpris100 SEK
JOSEF SCHIBLI (1925-2019)
Slutpris200 SEK
IKON, Ryssland, omkring 1900
Slutpris800 SEK
IKON, Ryssland, omkring 1900
Slutpris350 SEK
CHAHAB TAYEFEH-MOHAJER (född 1951)
Slutpris100 SEK
Slutpris150 SEK
PLANSCH, "väggtavlor över djurriket"
Slutpris250 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, ett par
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris600 SEK
LIZZIE MELBY (född 1923)
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, pastell
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris1 400 SEK
Slutpris900 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 4 st, 1800-tal
Slutpris400 SEK
STOCKHOLMSBILDER, 2 st
SlutprisInga bud
ROLF HALLENGREN (1932-2009)
Slutpris350 SEK
BERTIL VALLIEN (född 1938)
Slutpris1 600 SEK
PORTRÄTT av kung Gustav V
Slutpris800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st,
Slutpris200 SEK
LARS TUNEBO (född 1962)
Slutpris2 600 SEK
PHILIP VON SCHANTZ (1928-1998)
Slutpris600 SEK
SIV LAGERSTRÖM (f. 1935), Emaljmålning
Slutpris700 SEK
LARS GRANDIN (1942-2010), färglitografi
Slutpris700 SEK
ANTHONY O'CARROLL (Född 1942)
Slutpris200 SEK
SVEN JONSON (1902-1981), färglitografi
Slutpris500 SEK
ERIK JERKEN (1898-1947), Olja på duk
Slutpris300 SEK
Slutpris250 SEK
Slutpris250 SEK
STAFFAN KRONBERG, (född 1909) död ökänt år
SlutprisInga bud
MARIA HELEANDER (född 1942)
Slutpris150 SEK
J.SVENSSON, olja på duk
Slutpris350 SEK
MARIANNE HAGSTRÖM (1918-2009)
Slutpris250 SEK
AGNETA von KOSKULL (född 1947)
Slutpris200 SEK