SPELBORD, England, 1900-tal
SPELBORD, England, 1900-tal
Slutpris900 SEK
PELARBORD, ett par, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
BORD, 1800-talets slut, Barockstil
Slutpris200 SEK
SMINKBORD, 1960/70-tal, ek
SMINKBORD, 1960/70-tal, ek
Slutpris400 SEK
GUNGSTOL, 1800-talets slut
GUNGSTOL, 1800-talets slut
Slutpris150 SEK
SPELBORD, 1800-tal, senempire
SPELBORD, 1800-tal, senempire
Slutpris300 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
KISTA, med två underliggande lådor
Slutpris250 SEK
FÄLLBORD, Mälardalen, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
ARKIVSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
SYBORD, omkring 1900
SYBORD, omkring 1900
Slutpris350 SEK
BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
EMMAFÅTÖLJ, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
STOLAR, ett par, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
FÅTÖLJ, "Seat Up", O.H. Sjögren, Tranås
Slutpris400 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972)
CARL MALMSTEN (1888-1972)
Slutpris1 100 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1900-tal
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1900-tal
Slutpris250 SEK
SKÅP, 2 st, "Bonde", IKEA
SKÅP, 2 st, "Bonde", IKEA
Slutpris500 SEK
SOFFA, "Engen", randig textilklädsel
Slutpris150 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut
SOFFBORD, 1900-talets slut
Slutpris150 SEK
SOFFBORD/MATBORD, Teak, uppfällbart
Slutpris300 SEK
JAMIE HAYÓN (f. 1974), Fåtölj, "RO/JH1"
Slutpris1 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets andra hälft, furu
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-tal
FÅTÖLJER, ett par, 1900-tal
Slutpris300 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
SPEGELBYRÅ, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
MATBORD, 2000-tal
MATBORD, 2000-tal
Slutpris100 SEK
PELARBORD, omkring 1900
PELARBORD, omkring 1900
Slutpris350 SEK
SEKRETÄR, 1800-tal, björk
SEKRETÄR, 1800-tal, björk
Slutpris300 SEK
SOFFBORD, teak, 1960-tal
SOFFBORD, teak, 1960-tal
Slutpris400 SEK
STOLAR , ett par, Senbarockstil, 1900-tal
Slutpris250 SEK
SKRIVBORD, med stol, 1920/30-tal
Slutpris350 SEK
BOKHYLLA, 1920/30-tal, Flambjörk
Slutpris450 SEK
SKÄNKSKÅP FÖR HÖRN, tidigt 1800-tal
Slutpris900 SEK
TANDLÄKARSKÅP, 1900-tal, vitmålat
Slutpris1 200 SEK
SOFFA, Chesterfieldmodell, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
MARIT STIGSDOTTER (f. 1966), "Knappen"
Slutpris500 SEK
SKINNFÅTÖLJER, ett par, Ikea, "Klappsta"
Slutpris700 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD
SPEGEL MED KONSOLBORD
Slutpris300 SEK
SKRIVBORD, 1900-tal, ek
SKRIVBORD, 1900-tal, ek
Slutpris450 SEK
VÄGGHYLLA
VÄGGHYLLA
Slutpris350 SEK
VÄGGHYLLOR, ett par
VÄGGHYLLOR, ett par
Slutpris600 SEK
FOTPALL 1900-tal
FOTPALL 1900-tal
Slutpris300 SEK
SKINNSOFFA, 19/2000-tal
SKINNSOFFA, 19/2000-tal
Slutpris800 SEK
SKINNFÅTÖLJ, 19/2000-tal
SKINNFÅTÖLJ, 19/2000-tal
Slutpris250 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, Gotländsk gran
TRÄDGÅRDSBÄNK, Gotländsk gran
Slutpris900 SEK
SKÅP/SKÄNK, Jämtlland, daterad 1816
Slutpris2 100 SEK