Kanonauktioner 15 Juni 2024
SEGELBÅTSMODELL, 1900-talets slut
Slutpris350 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA, gustaviansk stil
Slutpris1 000 SEK
BIBLIOTEKSBORD, barockstil
Slutpris1 200 SEK
URNA, Meissen, 1900-tal, porslin
Slutpris350 SEK
SlutprisInga bud
LEKSAK, panda, 80/90-tal
Slutpris250 SEK
ORIENTMATTA, handknuten
Slutpris600 SEK
WILHELM WAGENFELD, väggarmatur
Slutpris300 SEK
MANSKAPSSADEL, Svenska Kavalleriet
Slutpris300 SEK
LEMONADGLAS, 6st (3+3) Italien
Slutpris400 SEK
KRUKA MED LOCK, Kina, 1900-tal
Slutpris350 SEK
FURUBÄNK, 1970-tal
Slutpris400 SEK
KISTA, 1700-tal
Slutpris600 SEK
SEKRETÄR, rokokostil, 1900-tal
Slutpris250 SEK
STOLAR, ett par, Svante Schöblom
Slutpris200 SEK
STARWARS, "Chewbacca"
Slutpris400 SEK
PELARBORD, 1800-tal,England, mahogny
Slutpris250 SEK
ANNA-JOHANNA ÅNGSTRÖM
Slutpris300 SEK
DOKUMENTSKÅP/HURTS, "Bisley"
Slutpris200 SEK
STOLAR, ett par, 1700-tal, rokoko
Slutpris200 SEK
BÅTMODELL, Yawl-typ
Slutpris900 SEK
SKRIVBORDSSTOL, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
LJUSKRONA FÖR 4 LJUS
Slutpris250 SEK
DRINKSET, 5-delar i etui
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, Hamadan, handknuten
Slutpris1 200 SEK
LJUSSTAKAR, ett par
Slutpris600 SEK
KARMSTOLAR ett par, ENGLAND
Slutpris600 SEK
SERVERINGSSKÄNK, 1800-talets slut, furu
Slutpris200 SEK
TRÄSTEGE, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
HINKAR, 2 ST SAMT BALJA, emaljerad plåt
Slutpris400 SEK
TAVLA
Slutpris100 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
KAFFESERVIS, 26 delar, "Blå Måsen"
Slutpris250 SEK
MATSERVISDELAR, 65 delar, "Blå Måsen"
Slutpris1 500 SEK
KAFFESKEDAR, 22 st (11+11), silver
Slutpris1 300 SEK
BOJAN med LOCK, Kina
Slutpris900 SEK
SKYLTDOCKOR 2 st,
Slutpris450 SEK
DEKORATIONSABEL, Indien
Slutpris300 SEK
KJELL ENGMAN. "Cancan", skål på fot
Slutpris350 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN (1938-2018)
Slutpris800 SEK
PARTI KONSTGLAS, 3-delar
Slutpris350 SEK
Slutpris1 000 SEK
KÖPMANNAVÅG, omkring 1900
Slutpris450 SEK
FÅTÖLJER 1 PAR, SAMT BORD
Slutpris350 SEK
GOLVLAMPA, trä och glas, 1970-tal
Slutpris250 SEK
NEWPORT, stolar, 4 st
Slutpris300 SEK
AMPEL, 1900-talets mitt, glas
Slutpris100 SEK
SKÅP, 1800-talets slut, Österrike
Slutpris3 400 SEK