Kanonauktioner 19 Oktober 2024

OLLE NYMAN, (1909-1999) olja på duk
Slutpris3 600 SEK
SVEN X-ET ERIXON, (1889-1970)
SVEN X-ET ERIXON, (1889-1970)
Slutpris11 000 SEK
SKULPTUR, "Cheval de Marly"
SKULPTUR, "Cheval de Marly"
Slutpris3 200 SEK
ULF GREDER (född 1949) olja på duk
Slutpris1 400 SEK
MARC CHAGALL (1887-1985), efter
Slutpris400 SEK
Slutpris450 SEK
GUILLERMO SILVA (1921-2007), färgetsning
SlutprisInga bud
Slutpris600 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi
Slutpris1 000 SEK
ULF ABRAHAMSSON (född 1932), akryl på duk
Slutpris500 SEK
HANS ARNOLD (1925-2010), sagomotiv
Slutpris1 800 SEK
ARVID ANDERSSON, (1934-2001), olja på duk
Slutpris150 SEK
Slutpris450 SEK
FINSK RYAMATTA, daterad 1934
FINSK RYAMATTA, daterad 1934
Slutpris600 SEK
AXEL HAMBORN (1892-1971), olja på duk
Slutpris100 SEK
GUNNAR ALLVAR (1922-2003), olja på duk
Slutpris400 SEK
SUSANNE NYHOLM, olja på duk
SUSANNE NYHOLM, olja på duk
Slutpris150 SEK
VÄGGOBJEKT, 5 vävda våder
VÄGGOBJEKT, 5 vävda våder
Slutpris250 SEK
TIBOR REICH (1916-1996), "Age of kings"
Slutpris150 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
SlutprisInga bud
PARTI AKVARELLER, TECKNINGAR
PARTI AKVARELLER, TECKNINGAR
Slutpris100 SEK
MARIE LOUISE GUSTAFSSON, 19 st
Slutpris300 SEK
Slutpris300 SEK
ANDERS HELLER (1904-?), etsning
SlutprisInga bud
STIG BORGLIND (1892-1965)
STIG BORGLIND (1892-1965)
Slutpris600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, "Noe"
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, "Noe"
Slutpris100 SEK
MONA HUSS WALLIN (född 1944)
MONA HUSS WALLIN (född 1944)
Slutpris250 SEK
ULF GREDER (född 1949) färglitografi
Slutpris400 SEK
BERT JOHNNY NILSSON (1934-2004)
Slutpris450 SEK
AL WAGIELLA (född 1939), färglitografi
SlutprisInga bud
INGE SCHIÖLER (1908-1971), skogslandskap
Slutpris700 SEK
HANDKOLORERADE GRAVYRER, 2 st
HANDKOLORERADE GRAVYRER, 2 st
Slutpris700 SEK
HANS LINDSTRÖM, "Plankan", samtida
SlutprisInga bud
Slutpris100 SEK
CLARENCE DYSELL (1912-1992)
CLARENCE DYSELL (1912-1992)
Slutpris200 SEK
MATS NÖRLE (född 1946) "I midsommartid"
Slutpris800 SEK
FERNANDEZ  ARMAN, (1928-2005)
FERNANDEZ ARMAN, (1928-2005)
Slutpris600 SEK
MADELEINE PYK (född 1934), färglitografi
Slutpris500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Frankrike
Slutpris300 SEK
VIVEKA RÖNN, batikmålning
VIVEKA RÖNN, batikmålning
Slutpris150 SEK
GEORGES LAMBERT (1919-1998)
GEORGES LAMBERT (1919-1998)
SlutprisInga bud
VELU VISWANATHAN (Indien, född 1943)
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell
SlutprisInga bud
CARSTEN HVISTENDAHL (1901-1972)
Slutpris100 SEK
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stilleben
Slutpris1 300 SEK
SlutprisInga bud
CAROLINE FERNSTRÖM (född 1951)
Slutpris100 SEK