Kanonauktioner 19 Oktober 2024
OLLE NYMAN, (1909-1999) olja på duk
Slutpris3 600 SEK
SVEN X-ET ERIXON, (1889-1970)
Slutpris11 000 SEK
SKULPTUR, "Cheval de Marly"
Slutpris3 200 SEK
ULF GREDER (född 1949) olja på duk
Slutpris1 400 SEK
MARC CHAGALL (1887-1985), efter
Slutpris400 SEK
Slutpris450 SEK
GUILLERMO SILVA (1921-2007), färgetsning
SlutprisInga bud
Slutpris600 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi
Slutpris1 000 SEK
ULF ABRAHAMSSON (född 1932), akryl på duk
Slutpris500 SEK
HANS ARNOLD (1925-2010), sagomotiv
Slutpris1 800 SEK
ARVID ANDERSSON, (1934-2001), olja på duk
Slutpris150 SEK
Slutpris450 SEK
FINSK RYAMATTA, daterad 1934
Slutpris600 SEK
AXEL HAMBORN (1892-1971), olja på duk
Slutpris100 SEK
GUNNAR ALLVAR (1922-2003), olja på duk
Slutpris400 SEK
SUSANNE NYHOLM, olja på duk
Slutpris150 SEK
VÄGGOBJEKT, 5 vävda våder
Slutpris250 SEK
TIBOR REICH (1916-1996), "Age of kings"
Slutpris150 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
SlutprisInga bud
PARTI AKVARELLER, TECKNINGAR
Slutpris100 SEK
MARIE LOUISE GUSTAFSSON, 19 st
Slutpris300 SEK
Slutpris300 SEK
ANDERS HELLER (1904-?), etsning
SlutprisInga bud
STIG BORGLIND (1892-1965)
Slutpris600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, "Noe"
Slutpris100 SEK
MONA HUSS WALLIN (född 1944)
Slutpris250 SEK
ULF GREDER (född 1949) färglitografi
Slutpris400 SEK
BERT JOHNNY NILSSON (1934-2004)
Slutpris450 SEK
AL WAGIELLA (född 1939), färglitografi
SlutprisInga bud
INGE SCHIÖLER (1908-1971), skogslandskap
Slutpris700 SEK
HANDKOLORERADE GRAVYRER, 2 st
Slutpris700 SEK
HANS LINDSTRÖM, "Plankan", samtida
SlutprisInga bud
Slutpris100 SEK
CLARENCE DYSELL (1912-1992)
Slutpris200 SEK
MATS NÖRLE (född 1946) "I midsommartid"
Slutpris800 SEK
FERNANDEZ ARMAN, (1928-2005)
Slutpris600 SEK
MADELEINE PYK (född 1934), färglitografi
Slutpris500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Frankrike
Slutpris300 SEK
VIVEKA RÖNN, batikmålning
Slutpris150 SEK
GEORGES LAMBERT (1919-1998)
SlutprisInga bud
VELU VISWANATHAN (Indien, född 1943)
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell
SlutprisInga bud
CARSTEN HVISTENDAHL (1901-1972)
Slutpris100 SEK
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stilleben
Slutpris1 300 SEK
SlutprisInga bud
CAROLINE FERNSTRÖM (född 1951)
Slutpris100 SEK