Kanonauktioner 26 Augusti 2023
- AllmogeRensa filter
SPEGEL, Rokoko, 1800-talets första hälft
Slutpris5 600 SEK
BRÖLLOPSGRYTA BRUZAHOLMS BRUK
Slutpris6 200 SEK
KANDELABER, för 7 st ljus, 1800-tal
Slutpris5 200 SEK
VÄGGLAMPETT, omkring 1900
Slutpris3 600 SEK
ELDHUNDAR, ett par, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
RIVJÄRN, Omkring 1900, mässing
Slutpris2 300 SEK
STÄLL PÅ TRE FÖTTER, Sydsverige
Slutpris850 SEK
SKÄNKSKÅP, ALLMOGE, DATERAD 1821
Slutpris500 SEK
FISKFORM, Arbro, gjutjärn
Slutpris550 SEK
TOLVSLÅSTOL, omkring 1800, allmoge
Slutpris450 SEK
DOSA MED LOCK, 17/1800-TAL
Slutpris950 SEK
VETTE, TIDIGT 1900-TAL
Slutpris1 600 SEK
ELDHUNDAR, ett par, 17/1800-tal
Slutpris1 400 SEK
449
BRÄNNVINSSCHATULL, 1800-tal, ek
Slutpris1 600 SEK