Kanonauktioner 26 Augusti 2023
- Kinesiskt & OrientalisktRensa filter
SKÅL, Kina, Kraakporslin, Mingdynastin
Slutpris850 SEK
TANGHÄST, 1900-tal
Slutpris2 900 SEK
TALLRIKAR, 12 st, Famille Rose
Slutpris7 600 SEK
SKÅLFAT, KINA, Porslin
Slutpris16 500 SEK
STEKFAT, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 900 SEK
LACKSKÅP, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
KARMSTOL, 1900-tal, Kina
Slutpris400 SEK
SOFFBORD, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
KAKEMON, Japan, 1900-tal
Slutpris300 SEK
JAPANSKT CHIYOGAMI
Slutpris350 SEK
BUDDHAHUVUD, Sydostasian
Slutpris1 400 SEK
SUSHITALLRIKAR, 17 st
Slutpris450 SEK
BUDDHAFIGUR, 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
KÄPPHÄST, KINA, i form av drakhuvud
Slutpris200 SEK
DEKORELEMENT, orientalisk
Slutpris600 SEK
FAT, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 100 SEK
TEDOSA, KINA,
Slutpris1 100 SEK
HANDVÄRMARE/VATTENFLASKA, KINA
Slutpris300 SEK
SKÅL, KINA, QINGDYNASTIN
Slutpris3 600 SEK
KINAOBJEKT I PARTI
Slutpris7 400 SEK
541
JAPANSKT CHIYOGAMI PAPPER
Slutpris350 SEK