Kanonauktioner 21 Oktober 2023

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Olja på duk
Slutpris100 SEK
GRAFISKA BLAD, 1800-talets slut
SlutprisInga bud
LJUSSTAKAR, ett par, Gustaviansk stil
Slutpris1 000 SEK
STOL, 1700-tal, Barock, bemålad
Slutpris400 SEK
VÄGGUR, daterat 1870, nygotisk stil
Slutpris250 SEK
ORIENTMATTA, HANDKNUTEN
ORIENTMATTA, HANDKNUTEN
Slutpris250 SEK
Slutpris350 SEK
DENES PERGER (1934-2015), Akvarell
Slutpris200 SEK
BARNSTOL, på hjul, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
KISTA, 1700-tal, furu, järnbeslag
Slutpris400 SEK
DANKA JAWORSKA (f. 1951), portal
Slutpris100 SEK
GAMA, TANK, 2 ST, 1950/60-TAL
GAMA, TANK, 2 ST, 1950/60-TAL
Slutpris350 SEK
GAMA, TANK, 2 ST, 1950/60-TAL
GAMA, TANK, 2 ST, 1950/60-TAL
Slutpris350 SEK
JOHANNES OLSSON (f. 1945), Getingar
Slutpris950 SEK
LAGGSTOP MED LOCK, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
DANKA JAWORSKA (f. 1951), figurkomposition
Slutpris100 SEK
SKÅP MED VITRINÖVERDEL, ENGLAND
Slutpris2 400 SEK
SJÖMANSPISKA, tidigt 1900-tal, makraméarbete
Slutpris450 SEK
HARALD SALOMON (1900-1990), Vas
Slutpris200 SEK
BORDSLAMPA, Järnkonst
BORDSLAMPA, Järnkonst
Slutpris400 SEK
HÅKAN BULL, född 1953, litografi
Slutpris100 SEK
KAFFESERVIS, 12 delar, Lidköping
Slutpris100 SEK
HINK & BUNKE, koppar, omkring 1900
Slutpris450 SEK
STIG ESPE OLSON (F. 1947), Byväg
Slutpris800 SEK
FOLKE BANG,  samtida, änder
FOLKE BANG, samtida, änder
Slutpris250 SEK
JOHN WIERTH (1920-2003),
JOHN WIERTH (1920-2003),
Slutpris100 SEK
HJALMAR ASP (1879-1940),  2 st
HJALMAR ASP (1879-1940), 2 st
Slutpris100 SEK
KITTEL, 1800-tal, koppar
KITTEL, 1800-tal, koppar
Slutpris800 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets början, Jugend
Slutpris1 500 SEK
SKÄNKSTOP, tenn, av Gösta Otto Ekström
Slutpris350 SEK
LARS NORDLANDER, samtida
LARS NORDLANDER, samtida
Slutpris100 SEK
PINNSTOLAR, ett par
PINNSTOLAR, ett par
Slutpris100 SEK
MAUD FOURSTEDT, Etsning
MAUD FOURSTEDT, Etsning
Slutpris750 SEK
HIROKO KIMURA (f. 1934), kalligrafier
Slutpris400 SEK
HJALMAR ASP (1879-1940), litografi
SlutprisInga bud
RÖKBORD, 1900-tal
RÖKBORD, 1900-tal
Slutpris250 SEK
LARS-ERIK FALK, (1922-2018), seriegrafi
Slutpris100 SEK
VINLÅDESAMLING
VINLÅDESAMLING
Slutpris2 400 SEK
ORIENTMATTA, HANDKNUTEN
ORIENTMATTA, HANDKNUTEN
Slutpris300 SEK
FAT, ETT PAR, GOLD IMARI, PORSLIN
Slutpris100 SEK
SPEGELBOLL, med två spotlights
Slutpris250 SEK
STIG SVEDFELT (1927-2009), fotografi
Slutpris200 SEK
ORIENTMATTA, semiantik, Balusch
Slutpris550 SEK
ULLA FORSELL (F. 1944), Skålfat
Slutpris150 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
JAKTHORN, tidigt 1900-tal, mässing
Slutpris450 SEK
DAP AUDIO, högtalarsystem
DAP AUDIO, högtalarsystem
Slutpris600 SEK
ARMATURER, 3 st, i parti
ARMATURER, 3 st, i parti
Slutpris400 SEK