Kanonauktioner 21 Oktober 2023

RÖLLAKANSMATTA
RÖLLAKANSMATTA
Slutpris1 200 SEK
RITUELLA DRYCKESHORN, 1 par, omkring 1900
Slutpris550 SEK
Slutpris300 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1991), SKÅL PÅ FOT
Slutpris1 200 SEK
SKRIN, 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT
Slutpris1 700 SEK
STRINDBERGSLAMPA, 1900-tal
STRINDBERGSLAMPA, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
BOKHYLLA, England, 1900-tal
BOKHYLLA, England, 1900-tal
Slutpris400 SEK
NÄVERKONT, 1900-talets början
NÄVERKONT, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
SPEGEL, ÅMELLS, "GAMLA SVERIGE"
Slutpris250 SEK
BORIS SCHABLINSKIJ (född 1941)
Slutpris350 SEK
KINAMATTA, handknuten
KINAMATTA, handknuten
Slutpris1 300 SEK
NATTDUKSBORD, 2 st, 1900/2000-tal
Slutpris3 200 SEK
NATTDUKSBORD, 3 st, 1900/2000-tal
Slutpris2 200 SEK
BORDSLAMPOR, ETT PAR, "BROADWAY"
Slutpris200 SEK
ORIENTMATTA, handknuten, Wize
ORIENTMATTA, handknuten, Wize
Slutpris750 SEK
MATSERVIS, 44 delar, "Havtorn"
Slutpris600 SEK
GENNADIJ USTJUGOV, olja på duk
Slutpris550 SEK
SKÅP, omkring 1900, furu
SKÅP, omkring 1900, furu
Slutpris400 SEK
SPEGELBYRÅ, 1900-TALETS BÖRJAN
Slutpris300 SEK
BYRÅ, omkring 1900
BYRÅ, omkring 1900
Slutpris850 SEK
SKRIVBORDSSTOL, England
SKRIVBORDSSTOL, England
Slutpris2 900 SEK
SOFFA, gustaviansk tidigt 1800-tal,
Slutpris4 200 SEK
LÅDBORD, 1800-talets första hälft,  originalmålat
Slutpris6 400 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, "Barcelona"
Slutpris2 200 SEK
ALEXIUS HUBER (f. 1939), skulptur
Slutpris1 500 SEK
KAKELUGNSLUCKOR, 3 par, plana
KAKELUGNSLUCKOR, 3 par, plana
Slutpris450 SEK
LASSE ÅBERG, f 1940, litografi
Slutpris450 SEK
PARTI 18K GULD,
PARTI 18K GULD,
Slutpris5 400 SEK
COCKTAILRING, Sterlingsilver, "Ethnic"
Slutpris800 SEK
SILVERSMYCKEN, i parti
SILVERSMYCKEN, i parti
Slutpris350 SEK
BIJOUTERIER I PARTI
BIJOUTERIER I PARTI
Slutpris250 SEK
OLLE NYMAN (1909-1995), ANSIKTE
Slutpris200 SEK
SYBORD, 1900-tal, Louis XVI-stil
Slutpris800 SEK
KAKELUGNSLUCKOR, 3 par, välvda
Slutpris400 SEK
ORIENTMATTA,, SEMIANTIK, hamadan
Slutpris150 SEK
Slutpris400 SEK
SKEPPSMODELL, i glasmonter
SKEPPSMODELL, i glasmonter
Slutpris2 600 SEK
MONTERSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Slutpris1 800 SEK
MONTERSKÅP, ett par, 1900-tal
MONTERSKÅP, ett par, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
KANONKULOR, 2 st, troligen 16/1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
SÄTE/BÄNK, 1800-talets första hälft
Slutpris2 500 SEK
KARMSTOL, England
KARMSTOL, England
Slutpris4 000 SEK
SÄNGAR, ETT PAR
SÄNGAR, ETT PAR
Slutpris1 500 SEK
KARTA, Tobias Conrad Lotter 1758
Slutpris500 SEK
DIORAMA MED SKEPPSMODELL
DIORAMA MED SKEPPSMODELL
Slutpris700 SEK
DIORAMA MED SKEPPSMODELLER
DIORAMA MED SKEPPSMODELLER
Slutpris1 400 SEK