PIEDESTALER, 3 st olika
Slutpris450 SEK
STOLAR, 2 st, sengustavianska
Slutpris150 SEK
BYRÅ, omkring 1900, sengustaviansk stil
Slutpris700 SEK
SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 1800-tal
Slutpris150 SEK
MATGRUPP 5 delar, "Wilma", Mio
Slutpris450 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, samtida
Slutpris1 000 SEK
DVÄRGSKÄNK, för hörn, sk bänkaskåp
Slutpris250 SEK
MATBORD MED 6 STOLAR
Slutpris300 SEK
BOKSKÅP, tidigt 1900-tal
Slutpris12 500 SEK
ARNE JACOBSEN (1902-1971), "Myran"
Slutpris1 000 SEK
HATTHYLLA, Frost, Danmark, "Unu"
Slutpris150 SEK
FÄLLBORD, ett par, 1800-tal
Slutpris900 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
BORD, tidigt 1900-tal, Jugend
Slutpris800 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
LAVOAR, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal, ek
Slutpris450 SEK
PIEDESTAL, tidigt 1900-tal, Jugend
Slutpris400 SEK
JAMIE HAYÓN (f. 1974), Fåtölj, "RO/JH1"
Slutpris1 100 SEK
ARNE JACOBSEN (1902-1971), Sidobord
Slutpris500 SEK
SLAGBORD, 1800-tal, barockstil, ek
Slutpris400 SEK
SKRIVBORD, Engelsk stil
Slutpris350 SEK
KISTA, 1700-talets första hälft, ek
Slutpris800 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
SOFFBORD ENGLESSON
Slutpris900 SEK
SKÄNKSKÅP JUGEND, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
HATTHYLLA, sekelskiftestil
Slutpris2 200 SEK
SLAGBORD 1800-talets mitt, originalmålat
Slutpris5 800 SEK
SPEGELBYRÅ, omkring år 1900
Slutpris1 500 SEK
STOLAR, ett par, Skandiform
Slutpris300 SEK
CHIFFONJE, 1800-talet andra hälft
Slutpris500 SEK
PIEDESTAL, Kina, 1800-talets andra hälft
Slutpris3 200 SEK
LAVOAR, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK