Kanonauktioner 18 maj 2024

Kanonauktioner 18 maj 2024
SEKRETÄR, 1900-talets mitt, björk
Slutpris200 SEK
GUNGSTOL, 1900-talets mitt
GUNGSTOL, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
ROTTINGGRUPP 5 delar
ROTTINGGRUPP 5 delar
Slutpris1 200 SEK
BYRÅ, tidigt 1900-tal, jugend
BYRÅ, tidigt 1900-tal, jugend
Slutpris600 SEK
RÖLAKANSMATTA, 1900-talets mitt
Slutpris3 600 SEK
SPELBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
SKÅL, Kina, 1800-tal, porslin
SKÅL, Kina, 1800-tal, porslin
Slutpris700 SEK
SERVERINGSFAT MED LOCK, Lundtofte
Slutpris300 SEK
STOLAR, ett par, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
FREDE CHRISTOFFERSEN (1919-1987)
Slutpris250 SEK
DOUGLAS GOVAN, Skottland, 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Slutpris700 SEK
Slutpris350 SEK
DOUGLAS GOVAN, Skottland, 1900-tal,
Slutpris600 SEK
Slutpris700 SEK
Slutpris700 SEK
Slutpris450 SEK
TYRA LUNDGREN (1897-1979), Fat
Slutpris3 000 SEK
HERMAN STILLING (1925-1996)
HERMAN STILLING (1925-1996)
SlutprisInga bud
SKRIVBYRÅ, empire, tidigt 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
KARUSELLBORD PÅ PELARFOT, England
Slutpris500 SEK
HERRCYKEL, CRESCENT
HERRCYKEL, CRESCENT
Slutpris600 SEK
ORIENTMATTA, Ziglar Ariana, handknuten
Slutpris1 800 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets slut
BORDSLAMPA, 1900-talets slut
Slutpris350 SEK
MATTA, Kina, handknuten
MATTA, Kina, handknuten
Slutpris350 SEK
DIVERSE SILVERBESTICK
DIVERSE SILVERBESTICK
Slutpris5 800 SEK
PARIANFIGURINER, 2 st
PARIANFIGURINER, 2 st
Slutpris250 SEK
TEBORD, 1900-tal, orientalisk
TEBORD, 1900-tal, orientalisk
Slutpris1 100 SEK
ARKITEKTBORD, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
ORIENTMATTA, Nepal Tibet
ORIENTMATTA, Nepal Tibet
Slutpris700 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar, gjutjärn
Slutpris1 800 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
KARMSTOL, Empire, 1800-talets mitt
Slutpris400 SEK
SOFFA, Dux, 1950-tal
SOFFA, Dux, 1950-tal
Slutpris600 SEK
RINGAR, 3 st, 14K guld
RINGAR, 3 st, 14K guld
Slutpris3 600 SEK
COCKTAILGLAS, 10 st, Danmark
COCKTAILGLAS, 10 st, Danmark
Slutpris400 SEK
LJUSSTAKAR, två par, Danmark, mässing
Slutpris1 100 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sterlingsilver
Slutpris300 SEK
SPEGELBYRÅ, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), sparbössa
Slutpris600 SEK
GLAS, 20 st, Karlberg, Kosta
GLAS, 20 st, Karlberg, Kosta
Slutpris500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par
LJUSSTAKAR, ett par
Slutpris500 SEK
SKÅP, Art Deco, 1920/30-tal
SKÅP, Art Deco, 1920/30-tal
Slutpris1 300 SEK
BARBRO OTTERGREN
BARBRO OTTERGREN
Slutpris500 SEK
MATTA, Gabbeh, Indien
MATTA, Gabbeh, Indien
Slutpris250 SEK
POTTSKÅP/SÄNGBORD, gustaviansk stil
Slutpris100 SEK
BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris900 SEK
CHIFFONJE, 1800-tal, betsad furu
Slutpris200 SEK