Kanonauktioner 18 maj 2024
SEKRETÄR, 1900-talets mitt, björk
Slutpris200 SEK
GUNGSTOL, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
ROTTINGGRUPP 5 delar
Slutpris1 200 SEK
BYRÅ, tidigt 1900-tal, jugend
Slutpris600 SEK
RÖLAKANSMATTA, 1900-talets mitt
Slutpris3 600 SEK
SPELBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
SKÅL, Kina, 1800-tal, porslin
Slutpris700 SEK
SERVERINGSFAT MED LOCK, Lundtofte
Slutpris300 SEK
STOLAR, ett par, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
FREDE CHRISTOFFERSEN (1919-1987)
Slutpris250 SEK
DOUGLAS GOVAN, Skottland, 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Slutpris700 SEK
Slutpris350 SEK
DOUGLAS GOVAN, Skottland, 1900-tal,
Slutpris600 SEK
Slutpris700 SEK
Slutpris700 SEK
Slutpris450 SEK
TYRA LUNDGREN (1897-1979), Fat
Slutpris3 000 SEK
HERMAN STILLING (1925-1996)
SlutprisInga bud
SKRIVBYRÅ, empire, tidigt 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
KARUSELLBORD PÅ PELARFOT, England
Slutpris500 SEK
HERRCYKEL, CRESCENT
Slutpris600 SEK
ORIENTMATTA, Ziglar Ariana, handknuten
Slutpris1 800 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets slut
Slutpris350 SEK
MATTA, Kina, handknuten
Slutpris350 SEK
DIVERSE SILVERBESTICK
Slutpris5 800 SEK
PARIANFIGURINER, 2 st
Slutpris250 SEK
TEBORD, 1900-tal, orientalisk
Slutpris1 100 SEK
ARKITEKTBORD, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
ORIENTMATTA, Nepal Tibet
Slutpris700 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar, gjutjärn
Slutpris1 800 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
KARMSTOL, Empire, 1800-talets mitt
Slutpris400 SEK
SOFFA, Dux, 1950-tal
Slutpris600 SEK
RINGAR, 3 st, 14K guld
Slutpris3 600 SEK
COCKTAILGLAS, 10 st, Danmark
Slutpris400 SEK
LJUSSTAKAR, två par, Danmark, mässing
Slutpris1 100 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sterlingsilver
Slutpris300 SEK
SPEGELBYRÅ, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), sparbössa
Slutpris600 SEK
GLAS, 20 st, Karlberg, Kosta
Slutpris500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par
Slutpris500 SEK
SKÅP, Art Deco, 1920/30-tal
Slutpris1 300 SEK
BARBRO OTTERGREN
Slutpris500 SEK
MATTA, Gabbeh, Indien
Slutpris250 SEK
POTTSKÅP/SÄNGBORD, gustaviansk stil
Slutpris100 SEK
BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris900 SEK
CHIFFONJE, 1800-tal, betsad furu
Slutpris200 SEK