Kanonauktioner 18 maj 2024

Kanonauktioner 18 maj 2024
REKLAMPOSTER, Martin-Legeay
REKLAMPOSTER, Martin-Legeay
Slutpris600 SEK
PARTI GLAS
PARTI GLAS
Slutpris150 SEK
SAS, FLYGVÄRDINNEUNIFORMER, 2 st
Slutpris350 SEK
SAS, FLYGVÄRDINNEUNIFORM
SAS, FLYGVÄRDINNEUNIFORM
Slutpris150 SEK
RESEUR, tidigt 1900-tal
RESEUR, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
TAKARMATUR, 1930-tal, Art Deco
Slutpris1 600 SEK
BORD, tidigt 1900-tal, Jugend
BORD, tidigt 1900-tal, Jugend
Slutpris450 SEK
JESSICA FRIBERG (född 1970), olja på duk
Slutpris400 SEK
GOLVLAMPA, Sverige 1950-tal
GOLVLAMPA, Sverige 1950-tal
Slutpris700 SEK
KARTA, SYDAMERIKA, 1960-tal
KARTA, SYDAMERIKA, 1960-tal
Slutpris350 SEK
VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas
Slutpris300 SEK
KARMSTOL, gustaviansk stil
KARMSTOL, gustaviansk stil
Slutpris200 SEK
BING & GRÖNDAHL "MÅSEN" servisdelar 9 st
Slutpris200 SEK
MATTA, GABBEH, Indien
MATTA, GABBEH, Indien
Slutpris400 SEK
URNA, Meissen, 1900-tal, porslin
Slutpris500 SEK
1-KRONOR,  299 st
1-KRONOR, 299 st
Slutpris14 500 SEK
SVENSKA MYNT
SVENSKA MYNT
Slutpris1 600 SEK
BRICKA, "Tullbetient"
BRICKA, "Tullbetient"
Slutpris150 SEK
PARTI SILVERFÖREMÅL
PARTI SILVERFÖREMÅL
Slutpris10 000 SEK
BRICKBORD, England, 1900-tal
BRICKBORD, England, 1900-tal
Slutpris300 SEK
COLLIER, 3 st, sterlingsilver 925
366
Slutpris450 SEK
COLLIER, 2 st, med matterade pärlor
Slutpris300 SEK
COLLIER, Hematitpärlor, med silverlås
Slutpris600 SEK
PUNSCHMUGGAR, 9 st, silver
PUNSCHMUGGAR, 9 st, silver
Slutpris1 500 SEK
DAMARMBANDSUR, Svalan,18k
DAMARMBANDSUR, Svalan,18k
Slutpris1 000 SEK
BESTICK, 36 delar
BESTICK, 36 delar
Slutpris100 SEK
LYKTA, 1900-tal, mässing
LYKTA, 1900-tal, mässing
Slutpris600 SEK
HÄNGE, 10K guld
HÄNGE, 10K guld
Slutpris400 SEK
KOMMOD, omkring 1900
KOMMOD, omkring 1900
Slutpris450 SEK
HÄNGE, i form av hjärta med kedja, 18K
Slutpris2 100 SEK
HÄNGE I FORM AV YXA med kedja 14 K,
Slutpris3 800 SEK
SKRIVBORD MED UPPSATS, Jugend
SKRIVBORD MED UPPSATS, Jugend
Slutpris1 300 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, ÖIA, mässing
Slutpris800 SEK
Slutpris900 SEK
COLLIER, med hematitpärlor
COLLIER, med hematitpärlor
Slutpris1 000 SEK
BÅTRATT, 1900-talets mitt,
BÅTRATT, 1900-talets mitt,
Slutpris700 SEK
SKÅLAR, 2 st, Gabriel Keramik och Höganäs
Slutpris150 SEK
AMPEL, 1900-talets mitt, glas
AMPEL, 1900-talets mitt, glas
Slutpris100 SEK
BRICKA, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
PARAPLYSTÄLL, 1900-tal, mässing
Slutpris1 600 SEK
VAGNSLYKTA, omkring 1900
VAGNSLYKTA, omkring 1900
Slutpris300 SEK
BÅTRATTAR, 2 st, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
PARTI VÄCKARKLOCKOR OCH BORDSUR
Slutpris150 SEK
STOLAR, 6 st, 2000-tal
STOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris200 SEK
STOLAR, ett par, Svante Schöblom
Slutpris200 SEK
MARCEL WONDERS "TROY"
MARCEL WONDERS "TROY"
Slutpris100 SEK
BORDSLAMPA 1960/70-tal
BORDSLAMPA 1960/70-tal
Slutpris450 SEK
VÄGGSPEGEL, 1960-tal, teak
VÄGGSPEGEL, 1960-tal, teak
Slutpris350 SEK