Kanonauktioner 18 maj 2024
FÖNSTER tidigt 1900-tal
Slutpris150 SEK
GERD KERN, etsning
SlutprisInga bud
MATSERVISDELAR, 24delar
Slutpris600 SEK
LINFÄSTE, allmoge, daterat 1841
Slutpris350 SEK
JÄRNSÄNG, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
CARLOTTA JÖNSSON (1909-1979)
SlutprisInga bud
BYRÅ, omkring 1900, bemålad
Slutpris1 300 SEK
BYRÅ, 1900-talets början, lackad ek
Slutpris800 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris600 SEK
CARL BRANDT (1871-1930)
Slutpris1 400 SEK
GOLVLJUSSTAKE, 1900-tal
Slutpris250 SEK
BARSTOLAR, 3 st Johanson Design
Slutpris1 200 SEK
STOLAR, 6 st, 1960/70-tal
Slutpris600 SEK
STOLAR, 6 st, 1960/70-tal
Slutpris800 SEK
SPEGEL, samtida, förgylld
Slutpris200 SEK
BORDSLAMPA, samtida
Slutpris100 SEK
VÄGGHYLLA, smidesjärn
Slutpris450 SEK
STOLAR, 11 delar, rokokostil
Slutpris1 400 SEK
SLAGBORD, 1900-tal, betsat trä
Slutpris400 SEK
HELKROPPSSPEGEL, samtida
Slutpris250 SEK
INREDNINGSHYLLA MED 4 HYLLPLAN
Slutpris600 SEK
SPEGEL, samtida, betsat trä
Slutpris100 SEK
Slutpris800 SEK
Slutpris2 000 SEK
TAMBURMAJOR, förgylld metall
Slutpris350 SEK
PSYKE, golvspegel
Slutpris250 SEK
Slutpris700 SEK
PIEDESTAL, 1920/30-tal, rotfaner
Slutpris700 SEK