Kanonauktioner 24 Augusti 2024
Slutpris150 SEK
KAFFESKEDAR, 13 st, silver och emalj
Slutpris1 800 SEK
VINGLAS, 8 st, "Åre", Kosta
Slutpris300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris150 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
SALT OCH PEPPARKAR, i form av kräftor
Slutpris1 200 SEK
FÅTÖLJ, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK
PARTI SILVERFÖREMÅL
Slutpris1 100 SEK
BODA NOVA, skål på fot, 7 st
Slutpris350 SEK
VÄDERSTATION, Fischer, 1950-tal
Slutpris150 SEK
TIMO SARPANEVA (1926-2006), gryta
Slutpris600 SEK
OIDENTIFERAD KONSTNÄR, olja på pannå
Slutpris450 SEK
VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris250 SEK
SIDOBORD, ett par, gustaviansk stil
Slutpris1 000 SEK
UPPLÄGGNINGSBESTICK, ett par, silver
Slutpris900 SEK
FREDRIK MATTSON (född 1973) stol "Clip"
Slutpris400 SEK
COLLIER, vita korallpärlor, med silverlås
Slutpris700 SEK
FRIEDENREICH HUNDERTWASSER
Slutpris600 SEK
TAKARMATUR, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
SKRIVBORD, England
Slutpris500 SEK
KAFFESERVIS, 28 delar, Kina, 1920-tal
Slutpris2 000 SEK
SKÅP, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
TABURETT, rokokostil, 1900-tal
Slutpris350 SEK
SIDOBORD, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
SÄNGSKÅP, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Slutpris300 SEK
DANSKT PORSLIN
Slutpris200 SEK
NESTOR WESTERBACK, brosch, 14K
Slutpris1 100 SEK
COLLIER OCH RING
Slutpris900 SEK
FAT, Kina, omkring 1800, porslin
Slutpris700 SEK
VICTOR BORGE (1909-2000)
Slutpris150 SEK
GOLVLAMPA, sekelskiftesstil
Slutpris600 SEK
PELARBORD, 1800-talets slut
Slutpris800 SEK
TALLRIKAR, 3 st, Kina, 1800-tal, porslin
Slutpris400 SEK
BÅTSKÅLAR, 2 st samt FAT
Slutpris200 SEK
KAFFESERVIS, 26 delar
Slutpris1 100 SEK
SKRIVDON, Ottomansk, mässing
Slutpris250 SEK
PARTI ORIENTALISKT PORSLIN
Slutpris700 SEK
SOFFBORD, 'MAJESTÄT', 1960-tal
Slutpris600 SEK
ANDERS PEHRSON (1902-1982)
Slutpris1 100 SEK
JANA MASIPOVA, "Hus vid kusten"
Slutpris300 SEK
NILS & KAJSA STRINNING, "String", samtida
Slutpris3 400 SEK
STOLAR, 4 st, "Lucas"
Slutpris200 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA, gustaviansk stil
Slutpris500 SEK
JARDINIERE OCH VAS, jugend
Slutpris150 SEK
DOSA, silver, rokokostil, snäckformad
Slutpris450 SEK
SVEN HEDIN (1865-1952)
Slutpris250 SEK
STOLAR, 6 st, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK