Kanonauktioner 24 Augusti 2024
SÄNGLAMPOR, ett par, Elidus
Slutpris700 SEK
MONOGRAMISTEN HH, olja på duk
Slutpris1 500 SEK
MARI SIMMULSON (1911-2000), skålfat
Slutpris500 SEK
SKYLTDOCKA/PROVDOCKA
Slutpris600 SEK
SPEGEL, 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
BORDSLAMPA, 1950-tal
Slutpris250 SEK
RAMAR, 5 st
Slutpris200 SEK
KONSOLBORD, 1960-tal, teak
Slutpris250 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
STIG AHLSTRÖM OCH CLAS KOCK
Slutpris800 SEK
Slutpris100 SEK
SYSTEMKAMERA, Nikon F, 60-tal
Slutpris1 400 SEK
HINKAR, 3 st samt vattenkanna
Slutpris250 SEK
HINKAR, 3 st samt vattenkanna
Slutpris300 SEK
ZINKBALJA MED TAPPHÅL
Slutpris700 SEK
HINKAR, 4 st, tvättbräda samt vattenkanna
Slutpris400 SEK
ZINKBALJA MED TAPPHÅL
Slutpris600 SEK
TALLRIKSHYLLA, oljat trä
Slutpris450 SEK
HYLLKONSOLER, ett par
Slutpris400 SEK
SÄNGBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris150 SEK
443
TUBKIKARE, 18/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
444
TUBKIKARE, omkring 1900
Slutpris800 SEK
445
KOMPASSER, 3 st
Slutpris300 SEK
446
HUMMERGAFFLAR, 12st
Slutpris300 SEK