BARSKÅP, "Stateroom petrol", Newport
Slutpris15 500 SEK
VÄVD TAPET, "Messalinas död", 1600-tal
Slutpris54 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Mina"
Slutpris8 200 SEK
SÅSSKÅLAR MED FAT OCH SKED, Silver
Slutpris7 000 SEK
SLAGBORD, tidigt 1800-tal
SLAGBORD, tidigt 1800-tal
Slutpris2 700 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, Kina, 1700-talets slut
Slutpris18 500 SEK
CITIZEN, Titanium Chronograph, Eco-drive, ny
Slutpris3 200 SEK
BORD, Stockholmsarbete, senbarock
Slutpris21 000 SEK
ARMBAND, 18K guld, med berlock
Slutpris4 000 SEK
FOLKE OHLSSON (1919-2002) fåtöljer ett par
Slutpris10 000 SEK
FOLKE OHLSSON (1919-2002), Soffa, 1960-tal
Slutpris100 SEK
KARMSTOLAR, ett par
KARMSTOLAR, ett par
Slutpris2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1970-tal, furu
GOLVLAMPA, 1970-tal, furu
Slutpris4 400 SEK
BAKTRÅG TRÄ, daterat 1847
BAKTRÅG TRÄ, daterat 1847
Slutpris550 SEK
ALGOT P TÖRNEMAN (1909-1993), Soffbord
Slutpris600 SEK
VETTE, omkring 1900
VETTE, omkring 1900
Slutpris550 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003), akvarell
Slutpris3 600 SEK
VICO MAGISTRETTI (1920-2006), stolar, 4 st
18
Slutpris550 SEK
VICO MAGISTRETTI (1920-2006), stolar, 6 st
Slutpris750 SEK
ASTA BÄCKMAN (1914-1993), Akvarell
Slutpris100 SEK
BLINKFYR, Autronica, för Televerket
Slutpris1 000 SEK
KARL ROMEL (1922-1990), komposition
Slutpris850 SEK
SÄNGBORD/BYRÅER, Ett par
SÄNGBORD/BYRÅER, Ett par
Slutpris1 500 SEK
VÄGGLAMPOR, Ett par, "Bumling"
Slutpris400 SEK
RESEKOFFERT, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
MATBORD, CHARLES  RAY & EAMES
MATBORD, CHARLES RAY & EAMES
Slutpris4 200 SEK
GOLVFOTOGENLAMPA
GOLVFOTOGENLAMPA
Slutpris800 SEK
OPTIMA, Schweiz, armbandsur, dam, med 176 st diamanter, ny
Slutpris5 900 SEK
INGA BERG (1912-1995), Olja på duk
Slutpris400 SEK
VAS, Kina, samtida
VAS, Kina, samtida
Slutpris150 SEK
SKÅLFAT, Kina, 17/1800-tal
SKÅLFAT, Kina, 17/1800-tal
Slutpris7 000 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), litografi
Slutpris100 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970)
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970)
Slutpris100 SEK
HÄST, Dalarna
HÄST, Dalarna
Slutpris350 SEK
ALLMOGEFÖREMÅL, 5 st, 1800-tal
Slutpris300 SEK
HÖRNSKÅP, 1900-talets mitt
HÖRNSKÅP, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
AGNE SÖDERBERG (1917-2007), olja på duk
Slutpris1 600 SEK
KAROTTER MED LOCK, ett par, Kina
Slutpris4 400 SEK
STEKFAT, ett par, Kina
STEKFAT, ett par, Kina
Slutpris3 200 SEK
FAT, ett par, Kina
FAT, ett par, Kina
Slutpris2 000 SEK
GUNNAR WENNERBERG (1863-1914), Ytterfoder, 1 par
43
Slutpris650 SEK
PRINS EUGEN, ytterfoder
44
PRINS EUGEN, ytterfoder
Slutpris650 SEK
SHIN-GUNTO, Japan, Officerssvärd
Slutpris4 200 SEK
BRUNO MATHSSON, Pernilla, fåtölj
Slutpris1 700 SEK
LJUSKRONA för 16 ljus, omkring år 1900
Slutpris1 900 SEK
BJÖRN WIINBLAD (1918-2006) Matservis
Slutpris3 400 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
HALLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK