BALUCH, PERSIEN, ORIENTMATTA, Handknuten
Slutpris200 SEK
SALONGSBORD, 1900-tal, Louis XV-stil
Slutpris150 SEK
SJÖMANSKISTA, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
SOFFGRUPP, 1960/70-tal
Slutpris500 SEK
SMYCKEN, silver, i parti
Slutpris300 SEK
BIJOUTERIER, i parti
Slutpris250 SEK
RAMAR, 1 par
Slutpris450 SEK
TAKARMATUR 1970-tal, koppar
Slutpris150 SEK
STOL, 1700-tal, senbarock
Slutpris1 500 SEK
BORD, 1700-tal, furu och ek
Slutpris900 SEK
STOLAR, 1 par, 1800-tal, sengustavianska
Slutpris150 SEK
DEKORATIV TAVLA, "Super Steamer"
Slutpris400 SEK
STOLAR, ett par, Sengustavianska
Slutpris900 SEK
ÄLDRE SVENSKA SEDLAR, 6 st
Slutpris750 SEK
SALONGSBORD, omkring 1900
Slutpris100 SEK
NICOLAS GUÉRIN (Född 1978), Foto
Slutpris550 SEK
BERTIL VALLIEN (Född -38), skulptur
Slutpris300 SEK
CARL ÖJERSTAM (f. 1971), snurrfåtölj
Slutpris900 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960)
Slutpris1 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
HELENA BRUUN (1920-1999), Finland
Slutpris200 SEK
VINSTÄLL, ett par
Slutpris1 000 SEK
ANNA-LISA THOMPSON (1905-1952), vas
Slutpris250 SEK
VIDE JANSON (1924-2007), Träsnitt
Slutpris100 SEK
SOLUR, mässing
Slutpris1 200 SEK
BORDSLAMPA, Iviken, IKEA
Slutpris300 SEK
BORDSDEKORATIONER, 5 st
Slutpris900 SEK
INGBRITT IRENE LAGERBERG (född 1943), färglitografi
Slutpris200 SEK
NAMNBRÄDA, FÖR BÅT, 1900-tal
Slutpris750 SEK
ALLMOGEFÖREMÅL, 3 st
Slutpris450 SEK
BAROMETER MED TERMOMETER, 1900-tal
Slutpris100 SEK
MAJ HEMBERG (1906-1992), träsnitt
Slutpris350 SEK
BERT-JOHNNY NILSSON (1934-2004), färglitografi
Slutpris300 SEK
TABRIZ, ORIENTMATTA, antik, handknuten
Slutpris41 000 SEK
BÅTBYGGARMALL
Slutpris200 SEK
MATBORD, FYRA STOLAR
Slutpris600 SEK
ORVAR PALM (1915-1976)
Slutpris400 SEK
TABRIZ, Orientmatta, Iran, semiantik/antik
Slutpris450 SEK
KOMPLOT DESIGN, "Zanzi", barstolar, 3 st
Slutpris950 SEK
SKÅP, 1930/40-tal, björk,
Slutpris100 SEK
PARAPLYSTÄLL, 1900-tal
Slutpris550 SEK
RÖLLAKANSMATTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
SKÅL MED FAT, "Lydia" Mats Jonasson (född 1945)
Slutpris100 SEK
SOLSPEGLAR, ett par
Slutpris800 SEK
GOLVLAMPOR, Ett par
Slutpris1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR,, olja på duk
Slutpris550 SEK
ARVID AHLBERG (1851-1932), kustbild
Slutpris1 100 SEK
PARTI SILVERSMYCKEN
Slutpris100 SEK