SKÅL MED LOCK, Kina 1700-talets slut
Slutpris1 400 SEK
BOJAN, Kina, sen Kangxi, (1662-1722)
Slutpris8 600 SEK
FAT, Kina 1700-tal
FAT, Kina 1700-tal
Slutpris5 600 SEK
SKÅL, Kina 1700-tal
SKÅL, Kina 1700-tal
Slutpris2 300 SEK
HAMADAN, ORIENTMATTA, Galleri, handknuten
Slutpris2 600 SEK
MATBORD, 1970-tal, furu
MATBORD, 1970-tal, furu
Slutpris400 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1970-tal, furu
TIDNINGSSTÄLL, 1970-tal, furu
Slutpris300 SEK
KARIN BJÖRKQUIST (1927-2018) "Kobolt"
Slutpris600 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal, EAE
GOLVLAMPA, 1950-tal, EAE
Slutpris450 SEK
ELMER HOMBERG (1897-1979), Olja på duk
Slutpris450 SEK
SPEGEL, 1960-tal, teak
SPEGEL, 1960-tal, teak
Slutpris200 SEK
TAKARMATUR, skeppsmodell
TAKARMATUR, skeppsmodell
Slutpris750 SEK
SPEGEL, omkring 1800, Louis XVI
Slutpris2 100 SEK
LISA LARSON (f 1931), figurin
LISA LARSON (f 1931), figurin
Slutpris5 400 SEK
LISA LARSON (Född -31), "Pelle"
Slutpris1 200 SEK
LISA LARSON (Född -31), Älg
LISA LARSON (Född -31), Älg
Slutpris2 000 SEK
LISA LARSON (Född -31), Räv
LISA LARSON (Född -31), Räv
Slutpris500 SEK
LISA LARSON (Född -31),  Väst och Nord
Slutpris400 SEK
LISA LARSON (Född 1931), figurin
Slutpris5 000 SEK
LISA LARSON (Född -31), Nord, Syd och Öst
Slutpris500 SEK
LISA LARSON (Född -31), Väggrelief, Solros
Slutpris750 SEK
Slutpris900 SEK
LISA LARSON (Född -31), "Lotta"
Slutpris1 500 SEK
LISA LARSON (Född -31), Figuriner, 2 st
Slutpris950 SEK
LISA LARSON (Född -31), Vas och skål
Slutpris500 SEK
VITRINSKÅP MED SKÄNK, Englesson
Slutpris4 000 SEK
POTTSKÅP, England, 1800-tal
POTTSKÅP, England, 1800-tal
Slutpris950 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1980-tal
KARMSTOLAR, ett par, 1980-tal
Slutpris1 100 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft
Slutpris850 SEK
ELMER HOLMBERG (1897-1979), Olja på duk
Slutpris250 SEK
TAKARAMATUR, 1960/70-tal
TAKARAMATUR, 1960/70-tal
Slutpris250 SEK
RALPH JUDELL (Född 1935), Olja på duk
SlutprisInga bud
GEORG JENSEN (1866-1935), Duk
GEORG JENSEN (1866-1935), Duk
Slutpris650 SEK
G.R. MCINTYRE, 1900-tal, Akvarell
Slutpris100 SEK
INGEBORG LUNDIN, "Silvia"
INGEBORG LUNDIN, "Silvia"
Slutpris1 100 SEK
KAFFESERVIS, 27 delar
KAFFESERVIS, 27 delar
Slutpris200 SEK
WHISKEYGLAS, 11 delar (6+5)
WHISKEYGLAS, 11 delar (6+5)
Slutpris500 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), Färglitografi
Slutpris250 SEK
LÅS/HÄNGE, vitguld 18k, ovalslipad blå safir
Slutpris2 600 SEK
Slutpris200 SEK
ANNA THOTT (1922-1991), Olja på duk
Slutpris500 SEK
FOLKE LIND (1931-2017), Färglitografi
Slutpris250 SEK
SPEGEL, 1900-tal, förgylld
SPEGEL, 1900-tal, förgylld
Slutpris350 SEK
GOLVURNA, Kina, 19/2000-tal
GOLVURNA, Kina, 19/2000-tal
Slutpris1 500 SEK
OIVA TOIKKA (1931-2019), Vas
OIVA TOIKKA (1931-2019), Vas
Slutpris250 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 12 st
CHAMPAGNEGLAS, 12 st
Slutpris450 SEK
FIGURINER, 2 st
FIGURINER, 2 st
Slutpris300 SEK
LJUSKRONA, för 8 ljus, 1900-talets början
Slutpris2 500 SEK