SKÅL MED LOCK, Kina 1700-talets slut
Slutpris1 400 SEK
BOJAN, Kina, sen Kangxi, (1662-1722)
Slutpris8 600 SEK
FAT, Kina 1700-tal
Slutpris5 600 SEK
SKÅL, Kina 1700-tal
Slutpris2 300 SEK
HAMADAN, ORIENTMATTA, Galleri, handknuten
Slutpris2 600 SEK
MATBORD, 1970-tal, furu
Slutpris400 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1970-tal, furu
Slutpris300 SEK
KARIN BJÖRKQUIST (1927-2018) "Kobolt"
Slutpris600 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal, EAE
Slutpris450 SEK
ELMER HOMBERG (1897-1979), Olja på duk
Slutpris450 SEK
SPEGEL, 1960-tal, teak
Slutpris200 SEK
TAKARMATUR, skeppsmodell
Slutpris750 SEK
SPEGEL, omkring 1800, Louis XVI
Slutpris2 100 SEK
LISA LARSON (f 1931), figurin
Slutpris5 400 SEK
LISA LARSON (Född -31), "Pelle"
Slutpris1 200 SEK
LISA LARSON (Född -31), Älg
Slutpris2 000 SEK
LISA LARSON (Född -31), Räv
Slutpris500 SEK
LISA LARSON (Född -31), Väst och Nord
Slutpris400 SEK
LISA LARSON (Född 1931), figurin
Slutpris5 000 SEK
LISA LARSON (Född -31), Nord, Syd och Öst
Slutpris500 SEK
LISA LARSON (Född -31), Väggrelief, Solros
Slutpris750 SEK
Slutpris900 SEK
LISA LARSON (Född -31), "Lotta"
Slutpris1 500 SEK
LISA LARSON (Född -31), Figuriner, 2 st
Slutpris950 SEK
LISA LARSON (Född -31), Vas och skål
Slutpris500 SEK
VITRINSKÅP MED SKÄNK, Englesson
Slutpris4 000 SEK
POTTSKÅP, England, 1800-tal
Slutpris950 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1980-tal
Slutpris1 100 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft
Slutpris850 SEK
ELMER HOLMBERG (1897-1979), Olja på duk
Slutpris250 SEK
TAKARAMATUR, 1960/70-tal
Slutpris250 SEK
RALPH JUDELL (Född 1935), Olja på duk
SlutprisInga bud
GEORG JENSEN (1866-1935), Duk
Slutpris650 SEK
G.R. MCINTYRE, 1900-tal, Akvarell
Slutpris100 SEK
INGEBORG LUNDIN, "Silvia"
Slutpris1 100 SEK
KAFFESERVIS, 27 delar
Slutpris200 SEK
WHISKEYGLAS, 11 delar (6+5)
Slutpris500 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), Färglitografi
Slutpris250 SEK
LÅS/HÄNGE, vitguld 18k, ovalslipad blå safir
Slutpris2 600 SEK
Slutpris200 SEK
ANNA THOTT (1922-1991), Olja på duk
Slutpris500 SEK
FOLKE LIND (1931-2017), Färglitografi
Slutpris250 SEK
SPEGEL, 1900-tal, förgylld
Slutpris350 SEK
GOLVURNA, Kina, 19/2000-tal
Slutpris1 500 SEK
OIVA TOIKKA (1931-2019), Vas
Slutpris250 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 12 st
Slutpris450 SEK
FIGURINER, 2 st
Slutpris300 SEK
LJUSKRONA, för 8 ljus, 1900-talets början
Slutpris2 500 SEK