FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937)
Slutpris600 SEK
TAKLAMPA, NAFA, Nybro Armaturfabrik
Slutpris250 SEK
KIKARE, 3 st i parti
KIKARE, 3 st i parti
Slutpris650 SEK
STOLAR, ett par, Frankrike, 1900-tal
Slutpris200 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-tal, vitlackerade
Slutpris500 SEK
BYRÅ, Kina, 1900-tal
BYRÅ, Kina, 1900-tal
Slutpris700 SEK
GOLVLAMPA, Skärm från Firma Svenskt Tenn
Slutpris1 600 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn ,1800-tal, furu
Slutpris500 SEK
VÄGGAPPLIQUER, ett par, Gustaviansk stil
Slutpris350 SEK
BORDSLAMPOR,  2 st, keramik, 1900-tal
Slutpris250 SEK
SKÅP MED VITRINÖVERDEL, samtida
Slutpris1 300 SEK
SKÅL, silver, Boulenger, Frankrike
Slutpris2 100 SEK
SMYCKEN, silver, i parti
SMYCKEN, silver, i parti
Slutpris850 SEK
FISKBESTICK, 32 delar, nysilver, England
Slutpris100 SEK
ELIS ÅSLUND (1872-1956), Olja på pannå
Slutpris550 SEK
MIKAEL SJÖ, samtida, skulpturer 2 st
Slutpris550 SEK
SKEDAR, 3 st, GAFFLAR, 2 st, silver
Slutpris1 500 SEK
ULLA PROCOPÉ, (Finland, 1921-1968)
Slutpris1 100 SEK
SMÖRGÅSBESTICK, 24 delar, silver
Slutpris1 100 SEK
SALT OCH PEPPARKAR, ett par, silver
Slutpris800 SEK
CABARET, snurrbar, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
VAS, tidigt 1900-tal, Jugend, nysilver
Slutpris250 SEK
TALLRIKAR, 24 st, "Meissen", Rörstrand
Slutpris11 000 SEK
JARDINIERE, nysilver med glasinsats
Slutpris450 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, gustaviansk stil
Slutpris700 SEK
SOFFBORD, England, 1900-tal, Idegran
Slutpris1 500 SEK
LINNEDUKAR, 2 st
LINNEDUKAR, 2 st
Slutpris250 SEK
VÄGGAPPLIQUER, ett par, Rokokostil
Slutpris750 SEK
VÄGGPENDYL, Gustaviansk stil
VÄGGPENDYL, Gustaviansk stil
Slutpris250 SEK
DOROTHY CLOUGH (1930-2023), "Pippi"
Slutpris250 SEK
NYCKELBOX, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
STORA AMARANTORDEN, 2 st
STORA AMARANTORDEN, 2 st
Slutpris250 SEK
LEKSAKER, i parti
LEKSAKER, i parti
Slutpris450 SEK
BORDSLAMPA, Rörstrand, porslin
Slutpris300 SEK
RAGUSKED, silver, 1800-tal
RAGUSKED, silver, 1800-tal
Slutpris750 SEK
LJUSSTAKE, 17/1800-tal, tenn
LJUSSTAKE, 17/1800-tal, tenn
Slutpris550 SEK
GARDINLÄNGDER, ett par, med kappa
Slutpris400 SEK
FICKUR, Messaggero, omkring 1900
Slutpris300 SEK
TABURETT, 1900-tal, mahogny
TABURETT, 1900-tal, mahogny
Slutpris700 SEK
KAKSPADE, silver, 1800-tal
KAKSPADE, silver, 1800-tal
Slutpris650 SEK
MATSERVIS, 55 delar, Coalport,England
Slutpris1 800 SEK
PAUL H HAGEN (1930-TAL), olja på pannå
Slutpris200 SEK
FICKUR, 4 st
FICKUR, 4 st
Slutpris750 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets slut, furu
Slutpris300 SEK
LEKSAKSHÄST, på hjul, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
CHAPEAU-CLAQUE, samt stråhatt
CHAPEAU-CLAQUE, samt stråhatt
Slutpris300 SEK
GEORG ANDREAS KÄLLSQVIST (1913-1994)
Slutpris500 SEK
PARTI UDDA FÖREMÅL
PARTI UDDA FÖREMÅL
Slutpris250 SEK