450
JAN BRAUNER (1931-2015), färglitografi
SlutprisInga bud
451
STRYKJÄRN, 1800-tal, mässing
Slutpris200 SEK
452
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS
Slutpris250 SEK
453
BJÖRN LINDROTH (1931-1999), färglitografi
Slutpris750 SEK
454
SOLSPEGEL, 1900-tal
Slutpris850 SEK
455
EIRA FOGELBERG (född 1972)
Slutpris1 800 SEK
456
KLAFFBORD, omkring 1900, furu
Slutpris650 SEK
457
MONA HUSS WALIN (född 1944), färglitografi
Slutpris600 SEK
458
ORIENTMATTA, Gabbeh
Slutpris400 SEK
459
HATTHYLLA, Frost, Danmark, "Unu"
Slutpris100 SEK
460
JOHAN PETTERSON (Född 1957)
Slutpris2 100 SEK
462
TAKLAMPA, samtida
Slutpris150 SEK
463
MATTA, "Jorun", oval form
Slutpris650 SEK
464
VIKTOR HOLMLUND (1884-1938)
Slutpris350 SEK
465
GILLIS SAHLIN (1901-1984), pastell
SlutprisInga bud
466
MALIN ÅNGSTRÖM, Röllakansmatta
Slutpris1 700 SEK
467
SCHATULL, 1800-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
468
KONSERTAFFISCH, Wilmer X & Slaptones
Slutpris150 SEK
469
BRITTEN PÅÅG (född 1943), fat
Slutpris100 SEK
470
JÜRGEN VON KONOW (1915-1959)
Slutpris200 SEK
471
LENNART GRAM (1910-1996), Litografier
Slutpris550 SEK
472
Slutpris300 SEK
473
KAPTENSSTOL, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
474
SKÅL, glaserad keramik
Slutpris500 SEK
475
GÖRAN DYHLÉN, Samtida, collage
SlutprisInga bud
476
KASTLÅDA, 18/1900-tal, med div föremål
Slutpris650 SEK
477
MATBORD, samtida
Slutpris100 SEK
478
SKÅLAR, 3 st, Teak, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
479
Slutpris250 SEK
480
ÖLGLAS, 14 st, Lindshammar Glasbruk
Slutpris750 SEK
481
LARS BERGSTEN (1920-2011), Skulptur
Slutpris100 SEK
482
ORIENTMATTA, Boccara, Pakistan
Slutpris700 SEK
483
ORIENTMATTA, Meskin, galleri,
Slutpris400 SEK
484
VÄGGLAMPOR, ett par, 1950/60-tal
Slutpris250 SEK
485
TAKARMATUR, 1900-talets början, jugend
Slutpris850 SEK
486
VINKYLARE/YTTERFODER, med hänklar
Slutpris1 000 SEK
487
SÄNGBORD, jugend, 1900-talets början
Slutpris950 SEK
488
SÄNGSKÅP, Nordiska Kompaniet
Slutpris550 SEK
489
GARDEROB FÖR BARN, samt väggur
Slutpris700 SEK
490
BORDSLAMPA, samtida, mässing
Slutpris100 SEK