BORD, med låda, jugend
Slutpris450 SEK
MATTA, vävd, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
EINAR NERMAN (1888-1983), Litografi
Slutpris1 200 SEK
BORDSLAMPA, tidigt 1900-tal, opalinglas
Slutpris150 SEK
TALLRIKAR, 16 st, Creil Montereau,
Slutpris900 SEK
SPISELHUNDAR, 2 par, 1900-tal
Slutpris350 SEK
VÄGGLJUSSTAKAR, ett par, samtida
Slutpris400 SEK
SKOTTORP KERAMIK, 15 delar
Slutpris650 SEK
SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 1900-tal
Slutpris450 SEK
LJUSSKRONA FÖR 6 LJUS
Slutpris500 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris250 SEK
SKÅP, 1900-tal, sengustaviansk stil
Slutpris2 600 SEK
HÖGTALARE, ett par
Slutpris800 SEK
BYRÅ, Engelsk stil, 1900-tal, mahogny
Slutpris450 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets mitt
Slutpris300 SEK
ORIENTMATTA, Nahavand, handknuten
Slutpris800 SEK
GOLVVAS, Tyskland
Slutpris450 SEK
TAKARMATUR, samtida
Slutpris150 SEK
ORIENTMATTA, Ardebil, figural
Slutpris1 100 SEK
SKÅP, 1940-tal
Slutpris600 SEK
SPEGLAR, 2 st, samtida
Slutpris250 SEK
LISA LARSON (född 1931), figurin
Slutpris550 SEK
ORIENTMATTA, Afshar, Figural, semiantik
Slutpris800 SEK
SKRIVBORD, med 2 st lådor, 1900-tal
Slutpris150 SEK
ORIENTMATTA, Anatol, semiantik/antik
Slutpris600 SEK
SOFFBORD, 1970/80-tal
Slutpris250 SEK
TAKARMATURER, 3 st
Slutpris250 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, Aneta
Slutpris1 400 SEK
Slutpris1 300 SEK
ORIENTMATTA, Afgan, handknuten
Slutpris750 SEK
ARMAN (ARMAND PIERRE FERNANDEZ)
Slutpris600 SEK
MATSERVISDELAR, 25 st, Rörstrand
Slutpris800 SEK
434
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, 1900-tal
Slutpris400 SEK
435
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006)
Slutpris350 SEK
436
OSTKUPOR MED FAT, 2 st, 1900-tal
Slutpris450 SEK
437
FÖNSTERLAMPOR, 2 par
Slutpris150 SEK
438
FOTPALL, 1800-tal
Slutpris250 SEK
439
SIVERT RAPP (1922-1989), färglitografi
SlutprisInga bud
440
VAS, Orrefors, "Graphic"
Slutpris350 SEK
441
BJÖRN LINDROTH (1931-1999), färglitografi
Slutpris500 SEK
442
INGEBORG LUNDIN (1921-1992), Vas
Slutpris400 SEK
443
ERIK HÖGLUND (1932-1998), vas, Boda
Slutpris950 SEK
444
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006),
Slutpris650 SEK
445
JOSEF FRANK (1885-1967), gardiner
Slutpris2 300 SEK
446
YTTERFODER, 2 st, Gustavsberg
Slutpris850 SEK
447
GUSTAV RUDBERG (1915-2001), litografi
Slutpris150 SEK
448
HINK OCH KITTEL MED HÄNKLAR
Slutpris700 SEK
449
KARMSTOLAR, ett par, rokokostil
Slutpris250 SEK