ROBERT HÖGFELDT (1994-1986), Blandteknik
SlutprisInga bud
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
YTTERFODER, Rörstand, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
HATTASK, 1900-talets början,
HATTASK, 1900-talets början,
Slutpris250 SEK
FICKUR, John Ward, London, silver
Slutpris400 SEK
SILVERFÖREMÅL, i parti
SILVERFÖREMÅL, i parti
Slutpris2 400 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK
SALLADSKÅL, Stelton, Danmark
SALLADSKÅL, Stelton, Danmark
Slutpris200 SEK
TRÄSKÅLAR, 4 st, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
SNÄCKSPEGEL, utförd 1972
SNÄCKSPEGEL, utförd 1972
Slutpris200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, flickporträtt
Slutpris450 SEK
RELIGIÖS FIGUR, 1800-tal eller äldre
Slutpris300 SEK
BÖRJE HEDLUND (1909-2005), Pastell
Slutpris300 SEK
RYNO FRIEBERG (1920-2018), Olja på pannå
Slutpris750 SEK
ROTKORG, samt spånkorg, allmoge
Slutpris1 400 SEK
ARAMIS NEY (F. 1943), Blandteknik
Slutpris100 SEK
GALLERIMATTA, semiantik, Saruk, handknuten
Slutpris550 SEK
JOSEFIN ALPEN (F. 1985), Fåtöljer, 2 st
Slutpris1 000 SEK
BOJAN MED LOCK, Kina, 1800-tal
Slutpris350 SEK
NILS GUNNAR ZANDER (f. 1944), Väggmask
Slutpris450 SEK
BERTIL VALLIEN (F. 1938), Vas, "Tornado"
Slutpris300 SEK
DOCKSKÅPSINTERIÖR, Speceriaffär
Slutpris2 100 SEK
DOCKSKÅPSINTERIÖR, Badrum
DOCKSKÅPSINTERIÖR, Badrum
Slutpris1 400 SEK
DOCKSKÅPSINTERIÖR, Salong
DOCKSKÅPSINTERIÖR, Salong
Slutpris1 000 SEK
DOCKSKÅPSINTERIÖR, Bibliotek
DOCKSKÅPSINTERIÖR, Bibliotek
Slutpris900 SEK
DOCKSKÅPSINTERIÖR, vardagsrum
DOCKSKÅPSINTERIÖR, vardagsrum
Slutpris800 SEK
LJUSSTAKAR, 4 st, varav ett par, 1800-tal
Slutpris400 SEK
ADRIENE GARDÈRE (f. 1972), Bordslampa
Slutpris750 SEK
GOLVLAMPA, Nybro Armaturfabrik
Slutpris500 SEK
BRÄNNVINSFLASKA, omkring 1900
BRÄNNVINSFLASKA, omkring 1900
Slutpris100 SEK
NATTDUKSBORD, ett par, Engelsk stil
Slutpris500 SEK
SPEGEL, 1800-talets andra hälft, mahogny
Slutpris600 SEK
HUMMERGAFFLAR, 8 st, nysilver
HUMMERGAFFLAR, 8 st, nysilver
Slutpris350 SEK
TEBURK, tenn, daterad 1759
TEBURK, tenn, daterad 1759
Slutpris300 SEK
HERTHA BENGTSSON (1917-1993)
HERTHA BENGTSSON (1917-1993)
Slutpris200 SEK
RYNO FRIEBERG (1920-2018), Olja på duk
SlutprisInga bud
SIRI MAGNUS-LAGERCRANTZ (1875-1944)
Slutpris450 SEK
RESVÄSKA, Skinn, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
RENATE STOCK-PAULSON (Född 1950)
Slutpris700 SEK
STOLAR, 2 st, sengustavianska
STOLAR, 2 st, sengustavianska
Slutpris200 SEK
TAKARMATUR, 1960/70-tal
TAKARMATUR, 1960/70-tal
Slutpris500 SEK
WILLEM DE MOOR, vas, Flygsfors
Slutpris550 SEK
BORDSLAMPA, Gusums bruk
BORDSLAMPA, Gusums bruk
Slutpris250 SEK
ATENIENNE FÖR HÖRN, mahogny
ATENIENNE FÖR HÖRN, mahogny
Slutpris800 SEK
KAROTT MED LOCK, England
KAROTT MED LOCK, England
Slutpris450 SEK
ORIENTMATTA, semiantik, Saruk, handknuten
Slutpris600 SEK
PETER FRIE (född 1947), färglitografi
Slutpris200 SEK