501
Handväskor, 2 st, Spikes & Sparrow, skinn samt handväska Campomaggi, skinn
Slutpris150 SEK
502
Hermann Wintersteller, vas, Orrefors glasatelje, överfång i brunt och gult, etikettmärkt Orrefors glasatelje h.w., höjd 32 cm
Slutpris500 SEK
503
Lars Norrman (1915-1979), "Vattenfall", mapp med 5 st litografier, signerade och numrerade, XXXXIV/C, bildmått ca 28 x 42 cm vardera
Slutpris700 SEK
504
Vinprovarglas, 12 st, selterglas, 6 st, Kosta Boda, i parti
Slutpris250 SEK
505
Ljusstakar, 3 st och kandelaber, 1900-tal, gulmetall och alabaster, höjd 26 resp 24 cm
Slutpris150 SEK
506
Parti udda glas i 2 lådor, bland annat Orrefors
Slutpris150 SEK
507
Alvar Aalto (1898-1976), "Savoy", vas, 2 st, skålfat samt ljuslykta, Ittala, märkt Alvar Aalto, klar glasmassa, höjd 4 - 12 cm
Slutpris650 SEK
508
Skål, Orrefors, "Corona", vas, Orrefors, skål Kosta, höjd 7,5 - 14,5 cm
Slutpris200 SEK
509
Handväskor, 2 st, Mulberry, skinn, 1 med serienummer
Slutpris2 900 SEK
510
Tapet, 18/1900-tal, jaktscen,129 x 188 cm
Slutpris2 500 SEK
511
Dekorativ tavla, elefanter på savann, koppar samt konstmaterial, bildmått 44 x 70 cm
Slutpris450 SEK
512
Bertil Vallien (f 1938), vin 7 st, öl 8 st, selter 7 st, starkvin 2 st, likör 1 st, "Chateau"
Slutpris2 100 SEK