Kanonauktioner 22 April 2023
PAUL KEDELV, (1917-1990), skål, "Coquille
Slutpris150 SEK
RYDS GLASBRUK, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
PAUL KEDELV, (1917-1990) "Coquille"
Slutpris250 SEK
TÄNDSTICKSASKSAMLING, 21 st
Slutpris150 SEK
KARAFF; SKÅLAR, 3st samt BLOCKSKRIN,
Slutpris200 SEK
HALLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
GRETA GERELL, (1898-1982), OLJA PÅ PANNÅ
Slutpris1 300 SEK
SAMISK TRÄSKULPTUR, omkring 1900
Slutpris850 SEK
CARL GABRIEL WADELL, (1865-1909)
Slutpris250 SEK
FIGURIN, (1950-tal) ,brons
Slutpris650 SEK
SERVERINGSVAGN, 1950-tal
Slutpris1 000 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal, NAFA
Slutpris450 SEK
SKRIN, 1700-tal, Barock
Slutpris650 SEK
GUNNAR ZETTERSTRÖM, (1902-1965),
Slutpris550 SEK
Reinhold Ljunggren, (1920-2006),
Slutpris100 SEK
SPEGEL, nyrokoko
Slutpris800 SEK
SPEGEL, 1900-tal
Slutpris100 SEK
SOFFBORD, 1940-tal
Slutpris700 SEK
FÄLLBORD, "KROGSTA"
Slutpris150 SEK
LAMPBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
ROLAND von Rainals (1927-1996)
Slutpris150 SEK
NAMNBRÄDA FÖR BÅT
Slutpris700 SEK
ASIATISK SKULPTUR
Slutpris950 SEK
COLLIN, Segelfartyg, Olja på duk
Slutpris150 SEK
BONADER 3 st
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, 1900-tal
Slutpris100 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
SPELBORD, 1800-tal, björk
Slutpris150 SEK
Slutpris250 SEK
GARNVINDA, 1800-tal
Slutpris100 SEK
SKÅP, 1700-tal, sannolikt Dalarna
Slutpris1 100 SEK
SLAGBORD, 1700-tal
Slutpris2 100 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-tal
Slutpris450 SEK
BORD, skiktlimmat trä och böjträ
Slutpris150 SEK
ETAGERE, omkring 1900
Slutpris100 SEK
EDLEF ROMENY (1926-2017)
Slutpris100 SEK
BRICKSTOLAR, 3 st, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
STÖRRE PARTI FRIMÄRKEN
Slutpris100 SEK
JENS MATHISEN (1926-2003)
Slutpris300 SEK
TAKARMATUR, PS 2014
Slutpris300 SEK
LOTTA GLAVE för KLIPPAN
Slutpris350 SEK
HÖRNSKÅP, Allmoge
Slutpris1 800 SEK
MARIKA LANG (född 1961)
Slutpris700 SEK
SKEPPSMODELL, Barkskeppet DORA, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets början, Jugend
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, Pakistan
Slutpris250 SEK
BAROMETER MED TERMOMETER
Slutpris350 SEK
Slutpris450 SEK