Kanonauktioner 22 April 2023

Kanonauktioner 22 April 2023
PAUL KEDELV, (1917-1990), skål, "Coquille
Slutpris150 SEK
RYDS GLASBRUK, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
PAUL KEDELV, (1917-1990) "Coquille"
Slutpris250 SEK
TÄNDSTICKSASKSAMLING, 21 st
TÄNDSTICKSASKSAMLING, 21 st
Slutpris150 SEK
KARAFF; SKÅLAR, 3st samt BLOCKSKRIN,
Slutpris200 SEK
HALLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
GRETA GERELL, (1898-1982), OLJA PÅ PANNÅ
Slutpris1 300 SEK
SAMISK TRÄSKULPTUR, omkring 1900
Slutpris850 SEK
CARL GABRIEL WADELL, (1865-1909)
Slutpris250 SEK
FIGURIN, (1950-tal) ,brons
FIGURIN, (1950-tal) ,brons
Slutpris650 SEK
SERVERINGSVAGN, 1950-tal
SERVERINGSVAGN, 1950-tal
Slutpris1 000 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal, NAFA
GOLVLAMPA, 2000-tal, NAFA
Slutpris450 SEK
SKRIN, 1700-tal, Barock
SKRIN, 1700-tal, Barock
Slutpris650 SEK
GUNNAR ZETTERSTRÖM, (1902-1965),
Slutpris550 SEK
Reinhold Ljunggren, (1920-2006),
Slutpris100 SEK
SPEGEL, nyrokoko
SPEGEL, nyrokoko
Slutpris800 SEK
SPEGEL, 1900-tal
SPEGEL, 1900-tal
Slutpris100 SEK
SOFFBORD, 1940-tal
SOFFBORD, 1940-tal
Slutpris700 SEK
FÄLLBORD, "KROGSTA"
FÄLLBORD, "KROGSTA"
Slutpris150 SEK
LAMPBORD, tidigt 1900-tal
LAMPBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
ROLAND von Rainals (1927-1996)
Slutpris150 SEK
NAMNBRÄDA FÖR BÅT
NAMNBRÄDA FÖR BÅT
Slutpris700 SEK
ASIATISK SKULPTUR
ASIATISK SKULPTUR
Slutpris950 SEK
COLLIN, Segelfartyg, Olja på duk
Slutpris150 SEK
BONADER 3 st
BONADER 3 st
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, 1900-tal
BORDSLAMPA, 1900-tal
Slutpris100 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
SPELBORD, 1800-tal, björk
SPELBORD, 1800-tal, björk
Slutpris150 SEK
Slutpris250 SEK
GARNVINDA, 1800-tal
GARNVINDA, 1800-tal
Slutpris100 SEK
SKÅP, 1700-tal, sannolikt Dalarna
Slutpris1 100 SEK
SLAGBORD, 1700-tal
SLAGBORD, 1700-tal
Slutpris2 100 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-tal
STOLAR, 6 st, 1900-tal
Slutpris450 SEK
BORD, skiktlimmat trä och böjträ
Slutpris150 SEK
ETAGERE, omkring 1900
ETAGERE, omkring 1900
Slutpris100 SEK
EDLEF ROMENY (1926-2017)
EDLEF ROMENY (1926-2017)
Slutpris100 SEK
BRICKSTOLAR, 3 st, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
STÖRRE PARTI FRIMÄRKEN
STÖRRE PARTI FRIMÄRKEN
Slutpris100 SEK
JENS MATHISEN (1926-2003)
JENS MATHISEN (1926-2003)
Slutpris300 SEK
TAKARMATUR, PS 2014
TAKARMATUR, PS 2014
Slutpris300 SEK
LOTTA GLAVE för KLIPPAN
LOTTA GLAVE för KLIPPAN
Slutpris350 SEK
HÖRNSKÅP, Allmoge
HÖRNSKÅP, Allmoge
Slutpris1 800 SEK
MARIKA LANG (född 1961)
MARIKA LANG (född 1961)
Slutpris700 SEK
SKEPPSMODELL, Barkskeppet DORA, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets början, Jugend
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, Pakistan
ORIENTMATTA, Pakistan
Slutpris250 SEK
BAROMETER MED TERMOMETER
BAROMETER MED TERMOMETER
Slutpris350 SEK
Slutpris450 SEK