Kanonauktioner 22 April 2023

Kanonauktioner 22 April 2023
ALLGLAS, "LEMPI", 6 st, iittala
Slutpris350 SEK
VILLEROY & BOCH, Minnestallrik
Slutpris100 SEK
MANSFIGURINER, 3 st
MANSFIGURINER, 3 st
Slutpris400 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981)
BERNDT FRIBERG (1899-1981)
Slutpris1 000 SEK
SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003)
SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003)
Slutpris150 SEK
JENS HARALD KVISTGAARD
JENS HARALD KVISTGAARD
Slutpris400 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets slut
BORDSPENDYL, 1800-talets slut
Slutpris1 100 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003), akvarell
Slutpris2 700 SEK
VIPULA DHARMAWARDENA
VIPULA DHARMAWARDENA
SlutprisInga bud
BÅTMODELL, FISKEKUTTER, 1900-tal
Slutpris300 SEK
HANDSPEGEL, 1950/60-tal, teak
HANDSPEGEL, 1950/60-tal, teak
Slutpris250 SEK
BERTIL VALLIEN, Skål, Boda
BERTIL VALLIEN, Skål, Boda
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Yalameh
ORIENTMATTA, galleri, Yalameh
Slutpris450 SEK
POKAL, "Satellite", Bertil Vallien
Slutpris2 700 SEK
MATS JONASSON, Skål
MATS JONASSON, Skål
Slutpris100 SEK
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG
Slutpris200 SEK
BJÖRNFÄLL, Kanada
BJÖRNFÄLL, Kanada
Slutpris850 SEK
ARBETSBORD, Industridesign,
ARBETSBORD, Industridesign,
Slutpris1 900 SEK
STOLAR, 5 st (3+2)
STOLAR, 5 st (3+2)
Slutpris100 SEK
FÅTÖLJER, ett par, samtida
FÅTÖLJER, ett par, samtida
Slutpris250 SEK
VAS, SILVER
VAS, SILVER
Slutpris450 SEK
SÄLLSKAPSSPEL, 7 st, 1980/90-tal
Slutpris350 SEK
SPEGEL, Förgylld, 1900-tal
SPEGEL, Förgylld, 1900-tal
Slutpris150 SEK
JOHN BRANDT 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
STEGPALL, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
KÖRSKOLEPLANSCHER, 3 st
KÖRSKOLEPLANSCHER, 3 st
Slutpris200 SEK
KÖRSKOLEPLANSCHER, 3 st
KÖRSKOLEPLANSCHER, 3 st
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Olja på duk
SlutprisInga bud
CHIFFONJE, 1800-talets slut
CHIFFONJE, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, NSD Elektrik
SKRIVBORDSLAMPA, NSD Elektrik
Slutpris1 100 SEK
VÄGGHYLLA MED TIDNINGSSTÄLL, 1950-tal
Slutpris200 SEK
LEKSAKSLOK, Marx
LEKSAKSLOK, Marx
Slutpris150 SEK
ARBETSLAMPA, 1900-talets mitt
ARBETSLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 17/1800-tal
Slutpris2 000 SEK
VAS, glas
VAS, glas
Slutpris100 SEK
SKULPTUR, Indien, 1900-tal, brons
Slutpris650 SEK
VÄGGLAMPA, BJS Skellefteå, 1970-tal
Slutpris250 SEK
PARTI SILVER
PARTI SILVER
Slutpris250 SEK
KAFFEBEHÅLLARE
KAFFEBEHÅLLARE
Slutpris1 800 SEK
STRUTVAS, 18/1900-tal
STRUTVAS, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, WMF
LJUSSTAKAR, ett par, WMF
Slutpris1 100 SEK
BORDSLAMPOR, ett par
BORDSLAMPOR, ett par
Slutpris150 SEK
SOFFA, sengustaviansk
SOFFA, sengustaviansk
Slutpris1 300 SEK
LEKSAKER, BRIO
LEKSAKER, BRIO
Slutpris500 SEK
TAMBURMAJOR, mässing
TAMBURMAJOR, mässing
Slutpris1 400 SEK
TIDNINGSSTÄLL, "DNA"
TIDNINGSSTÄLL, "DNA"
Slutpris100 SEK
SOUVENIR/LANDSKAPSSKEDAR
SOUVENIR/LANDSKAPSSKEDAR
Slutpris1 100 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Wiss
ORIENTMATTA, galleri, Wiss
Slutpris1 200 SEK