Kanonauktioner 22 April 2023

Kanonauktioner 22 April 2023
SlutprisInga bud
FIGURINER, 3 st
FIGURINER, 3 st
Slutpris200 SEK
MATBORD, 1800-talets slut
MATBORD, 1800-talets slut
Slutpris350 SEK
HERRARMBANDSUR, Novus
HERRARMBANDSUR, Novus
Slutpris100 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, 1950-tal
ARMBANDSUR, 2 st, 1950-tal
Slutpris100 SEK
ISHOCKEYSPEL, Aristo Puck, 1950-tal
Slutpris250 SEK
ORIENTMATTA, handknuten
ORIENTMATTA, handknuten
Slutpris350 SEK
ARMBANDSUR, P.W.C.
ARMBANDSUR, P.W.C.
Slutpris100 SEK
BYRÅ, med stenskiva
BYRÅ, med stenskiva
Slutpris500 SEK
DOCKSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
ANNA ÖRNBERG, skål
ANNA ÖRNBERG, skål
Slutpris400 SEK
ARMBANDSSUR, 2 st, 1950-tal
ARMBANDSSUR, 2 st, 1950-tal
Slutpris400 SEK
ORIENTMATTA, Hamadan, handknuten
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, handknuten
Slutpris400 SEK
BAROMETER, 1930-TAL, Smiths
BAROMETER, 1930-TAL, Smiths
Slutpris150 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, 50/60-tal
ARMBANDSUR, 3 st, 50/60-tal
Slutpris200 SEK
AMPEL, för 4 ljus, 1900-tal
AMPEL, för 4 ljus, 1900-tal
Slutpris600 SEK
TÄNDARE, 2 st, Ronson samt Zephyr
Slutpris150 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, 50/6o-tal
ARMBANDSUR, 3 st, 50/6o-tal
Slutpris250 SEK
ARBETSBÄNK, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Slutpris550 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, 1920/30-tal
ARMBANDSUR, 2 st, 1920/30-tal
Slutpris400 SEK
FIGURINGRUPPER, 2 st, Goebel
434
FIGURINGRUPPER, 2 st, Goebel
Slutpris350 SEK
VÄGGUR, 1900-talets mitt, Teak
435
Slutpris250 SEK
ARMBANDSUR & FICKUR, i parti
436
ARMBANDSUR & FICKUR, i parti
Slutpris600 SEK
FICKUR, VIKING, Silver, 1900-tal
437
Slutpris350 SEK
JORDGLOB MED KOMPASS
438
JORDGLOB MED KOMPASS
Slutpris200 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal, Queen Annestil
439
Slutpris350 SEK
BOKSNURRA, England, 1900-tal
440
BOKSNURRA, England, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
ARMBANDSUR, 15 st i parti
441
ARMBANDSUR, 15 st i parti
Slutpris250 SEK
TAKARMATUR, "Tage 50", Bankeryd
442
Slutpris1 200 SEK
IVAR SÖDERGREN född (1949)
443
IVAR SÖDERGREN född (1949)
Slutpris600 SEK
LJUSKRONA för 6 ljus
444
LJUSKRONA för 6 ljus
Slutpris1 800 SEK
LJUSKRONA, 1900-tal
445
LJUSKRONA, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
GOLVSPEGEL, sk psyke, samtida
446
GOLVSPEGEL, sk psyke, samtida
Slutpris400 SEK
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
447
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris500 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Casa Milano
448
Slutpris100 SEK
SPELBORD, omkring 1900
449
SPELBORD, omkring 1900
Slutpris300 SEK
MATBORD, Jugend
450
MATBORD, Jugend
Slutpris350 SEK
SOFFA, 1800-tal, Karl Johan
451
SOFFA, 1800-tal, Karl Johan
Slutpris350 SEK
SOFFA, 1800-tal
452
SOFFA, 1800-tal
Slutpris800 SEK
BORDSLAMPA, Josef Schott
453
BORDSLAMPA, Josef Schott
Slutpris350 SEK
VAS OCH FAT, Rörstrand, jugend
454
Slutpris650 SEK
LJUSKRONA, för 6 ljus
455
LJUSKRONA, för 6 ljus
Slutpris100 SEK
SOFFBORD, 1950/60-tal, teak
456
SOFFBORD, 1950/60-tal, teak
Slutpris400 SEK
457
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJ, 1900-tal
458
FÅTÖLJ, 1900-tal
Slutpris150 SEK
ORIENTMATTA, Afshar, antik
459
ORIENTMATTA, Afshar, antik
Slutpris2 400 SEK