VAS, Kina, 1900-tal, Cloisonne
Slutpris1 800 SEK
SPEGEL, venetiansk stil, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
BOJAN, Kina, 1800-tal, porslin
Slutpris11 500 SEK
FIGURIN, Lladro, Eskimåbarn
FIGURIN, Lladro, Eskimåbarn
Slutpris450 SEK
ARMBANDSUR, Tissot Seastar Seven, 18K
Slutpris3 200 SEK
ARMBANDSUR, CERTINA, 18K Guld
ARMBANDSUR, CERTINA, 18K Guld
Slutpris3 200 SEK
ARMBANDSUR, CERTINA, 18K Guld
ARMBANDSUR, CERTINA, 18K Guld
Slutpris3 200 SEK
BOKSKÅP, ett par, England, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960), ampel
Slutpris450 SEK
FRIEDL HOLZER KJELLBERG (1905-1993)
Slutpris7 200 SEK
POTTSKÅP, Gustaviansk stil
POTTSKÅP, Gustaviansk stil
Slutpris700 SEK
WALDEMAR LINDSTRÖM, figurin, Örn
Slutpris200 SEK
MATSERVISDELAR, 40 st, 1900-tal
Slutpris600 SEK
GEORG JENSEN, Ljusstakar 3 st
GEORG JENSEN, Ljusstakar 3 st
Slutpris850 SEK
FIGURIN, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
TERRIN MED LOCK, "Anni", Rörstrand
Slutpris500 SEK
BORDSLAMPA, Kina, 18/1900-tal
BORDSLAMPA, Kina, 18/1900-tal
Slutpris350 SEK
VÄGGUR, 1800-talets slut, Leijaur
Slutpris450 SEK
GUNNAR ANDER (1908-1976), Ljusstakar
Slutpris650 SEK
MATSERVISDELAR, 9 st, "Eden"
MATSERVISDELAR, 9 st, "Eden"
Slutpris300 SEK
BORDSLAMPA, 1800-tal, senempire
Slutpris3 000 SEK
TRASMATTOR, ett par
TRASMATTOR, ett par
Slutpris100 SEK
SKÅP, England, Queen Anne stil
Slutpris1 200 SEK
SERVERINGSVAGN, gustaviansk stil
Slutpris450 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
GOLVSPEGEL, 1900-tal, mahogny
GOLVSPEGEL, 1900-tal, mahogny
Slutpris1 900 SEK
SYBORD, Louise XVI, 1900-tal
SYBORD, Louise XVI, 1900-tal
Slutpris500 SEK
VÄGGUR, daterat 1870, nygotisk stil
Slutpris150 SEK
TALLRIKAR, 12 st samt 2 fat
TALLRIKAR, 12 st samt 2 fat
Slutpris150 SEK
BYRÅ, 1900-tal, rokoko-stil
BYRÅ, 1900-tal, rokoko-stil
Slutpris500 SEK
STEGPALL, 1960/70-tal
STEGPALL, 1960/70-tal
Slutpris450 SEK
VATTENKANNA, "Victoria"
VATTENKANNA, "Victoria"
Slutpris1 100 SEK
SKÅP/POTTSKÅP, omkring 1900
SKÅP/POTTSKÅP, omkring 1900
Slutpris650 SEK
MATBORD, England, 1900-tal
MATBORD, England, 1900-tal
Slutpris200 SEK
VASER, 2 st, porslin
VASER, 2 st, porslin
Slutpris350 SEK
GRAFISKA BLAD, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA, Louise XVI-stil
Slutpris2 100 SEK
LITEN BOKHYLLA, England, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
SKRIVBORD, England, 1900-tal
SKRIVBORD, England, 1900-tal
Slutpris400 SEK
JUST ANDERSEN (1884-1943), figurin
Slutpris1 000 SEK
KINAMATTA, handknuten
KINAMATTA, handknuten
Slutpris350 SEK
SKÅP MED HYLLOR, England, 1900-tal
Slutpris250 SEK
VASER, ett par samt dosa med lock
Slutpris6 000 SEK
TALLRIKAR, 5 st, Kina, porslin
Slutpris2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, rokokostil
Slutpris2 200 SEK
LIKÖRKARAFFER, ett par
LIKÖRKARAFFER, ett par
Slutpris3 200 SEK
HUMMERGAFFLAR, 12 st
HUMMERGAFFLAR, 12 st
Slutpris350 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Gustaviansk stil
Slutpris450 SEK