NATTDUKSBORD, ett par, Engelsk stil
Slutpris400 SEK
FÅTÖLJ, Göte Möbler Nässjö, 1970/80-tal
Slutpris350 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Italien
Slutpris450 SEK
FÄLTTELEFON, LM Ericson, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
HUNTING TABLE, England, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
SPEGEL, Nyrokoko, 1800-talets slut
Slutpris550 SEK
FISKMODELLER, 3 st
Slutpris500 SEK
HALSSMYCKE, Michael Kors
Slutpris500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-tal, mässing
Slutpris550 SEK
BERTIL VALLIEN (FÖDD 1938), "Satellite"
Slutpris300 SEK
ORIENTMATTA, Abade, handknuten
Slutpris250 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets slut, furu
Slutpris150 SEK
KAMFERKISTA, Kina, 1900-tal
Slutpris200 SEK
KLAFFBORD, Sengustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
GOLVLAMPA, Samtida
Slutpris150 SEK
SOFFBORD, med klaffar, England
Slutpris300 SEK
ZINKBALJA, 1900-tal, ovalformad
Slutpris400 SEK
SERVERINGSSKÄNK, 1800-talets slut, furu
Slutpris200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, "Kvinnostudie"
Slutpris450 SEK
ORIENTMATTA, Indien, Handknuten
Slutpris450 SEK
Slutpris450 SEK
SVEN X-ET ERIXSON (1889-1970)
Slutpris650 SEK
MATS JONASSON (F. 1945), Glasskulptur
Slutpris350 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets slut, furu
Slutpris200 SEK
KLOTLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
TAKLAMPA, Lyktan Bankeryds Belysning
Slutpris500 SEK
Slutpris450 SEK
FALKENBERGS BELYSNING, Golvlampa
Slutpris1 600 SEK
FIGURIN, Kina, 1900-tal,
Slutpris5 200 SEK
ZINKBALJOR, 4 st, runda med hänklar
Slutpris1 300 SEK
KANDELABER, 1900-tal, Järnsmide
Slutpris450 SEK
URVERK för golvur, 1700-tal
Slutpris550 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sannolikt Italien
Slutpris900 SEK
Slutpris1 000 SEK
BERTIL VALLIEN (F. 1938), Vas, "Tornado"
Slutpris200 SEK
KOPPARKITTEL, omkring 1900
Slutpris700 SEK
SCHATULL, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
KLÄDHÄNGARE, ESSEM DESIGN
Slutpris450 SEK
OLLE BROZÉN (F. 1963), Vas, glas
Slutpris200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, blandteknik
SlutprisInga bud
SIW MALMKVIST, EP skivor, 10 st
Slutpris100 SEK
BORDSLAMPA, Elidus, Vitlackerad metall
Slutpris300 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), Vas, "Selecta"
Slutpris450 SEK
ELVIS PRESLEY (1935-1977), 3 EP-skivor, 1 singelskiva
Slutpris650 SEK
FIGURINGRUPP, Asiatisk
Slutpris400 SEK
DIVERSE LEKSAKER
Slutpris800 SEK
TOMTAR, 5 st, 1900-tal
Slutpris500 SEK
BORDSLAMPA, omkring 1900, mässing
Slutpris850 SEK