SOFFBORD, England, idegran
Slutpris150 SEK
SKÄNKSKÅP MED VITRINÖVERDEL
Slutpris600 SEK
TALLRIKAR, 3 DJUPA, Kina, porslin
Slutpris5 200 SEK
FAT, Japan, Imariporslin
Slutpris300 SEK
STOLAR, 6 st, England, 1900-tal
Slutpris500 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
BARNSTOL, på hjul, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
FYLLEHUND samt vas i form av fisk
Slutpris300 SEK
TALLRIKAR, ett par, Kina, porslin
Slutpris2 900 SEK
SNÄCK OCH FISKSAMLING
Slutpris350 SEK
TIDNINGSSTÄLL, England 1900-tal
Slutpris700 SEK
BORD, tidigt 1900-tal, mahogny
Slutpris2 000 SEK
FISKKITTEL MED INSATS, koppar
Slutpris400 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, barockstil
Slutpris500 SEK
VÄGGAPPLIQUER, ett par
Slutpris150 SEK
MONOGRAMISTEN LM, Fåglar på trädgren
Slutpris250 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
UPPLÄGGNINGSSKEDAR, ett par
Slutpris800 SEK
FISKBESTICK, 28 delar
Slutpris550 SEK
VAS, 1900-talets första hälft, Kosta
Slutpris550 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Olja på pannå
Slutpris600 SEK
DEKORATIVA SNÄCKSKAL, 3 st
Slutpris350 SEK
SUPSKED, silver, Bernt Erlandsson
Slutpris1 600 SEK
PLAFOND, Ateljé Lyktan
Slutpris150 SEK
SKRIVBORD, med stol, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
SOCKERRUSKA, silver, David Andersen
Slutpris1 200 SEK
LJUSSKRONA FÖR 6 LJUS, gustaviansk stil
Slutpris1 900 SEK
OLJELAMPA, silver, omkring 1900
Slutpris2 300 SEK
BOKSTÖD, mässing
Slutpris200 SEK
BORDSDEKORATIONER, ett par
Slutpris100 SEK
MODELLBILAR, 3 st, skala 1:18, Porsche
Slutpris650 SEK
FLAKONG, jugend
Slutpris350 SEK
DOSA MED LOCK, gjutet glas
Slutpris200 SEK
SOCKERSTRÖARE, silver, 1800-tal
Slutpris400 SEK
TABURETT, 1900-tal, mahogny
Slutpris300 SEK
ANNIG SARIAN, Stolar, 5 st, "Thalia"
Slutpris300 SEK
STIG SVEDFELT (1927-2009), fotografi
Slutpris500 SEK
BO ÅKE ADAMSSON (FÖDD 1941), litografi
Slutpris500 SEK
SOCKERSKRIN, silver, rokokostil, 1935
Slutpris3 600 SEK
SCHUCO, leksaksbil, "Studio 1050"
Slutpris500 SEK
HELKROPPSPEGEL, omkring år 1900, förgylld
Slutpris2 100 SEK
MONOGRAMISTEN, C H, 1800-tal
Slutpris300 SEK
BRICKA PÅ 3 FÖTTER, England, silver
Slutpris3 200 SEK
BRICKA , med ransoneringskuponger
Slutpris100 SEK
EKORRE, uppstoppad
Slutpris550 SEK
SENAPSKANNA MED SKED, silver
Slutpris750 SEK
MODELLBILAR, 2 st, skala 1:18, 1990-tal
Slutpris950 SEK
ORIENTMATTA, Pakistan, Boccara
Slutpris2 000 SEK