BORDSPENDYL, förgylld metall
Slutpris500 SEK
PIERRE FORSELL, vägglampetter, ett par
Slutpris900 SEK
KÄLKE, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
VÄGGUR, 1900-talets första hälft, björk
Slutpris150 SEK
RISTO SOUMI (Född 1951), litografi
Slutpris800 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft, empire
Slutpris650 SEK
GRUNDIG, Apollo 2000, Wireless HIFI
Slutpris2 500 SEK
MARIANNE LUNDBLAD (Född 1930), bock
Slutpris200 SEK
BOKSKÅP, tidigt 1900-tal, ek
Slutpris100 SEK
BENGT BERGLUND (Född 1936), emalj
Slutpris450 SEK
TARULIISA WARSTA, Finland, samtida
Slutpris400 SEK
MATSERVIS, 52 delar, COPELANDS SPODE
Slutpris400 SEK
ERNST HALLGREN (1883-1973) Akvarell
Slutpris300 SEK
MATTA, Gabbeh, handknuten
Slutpris600 SEK
MATTA, Gabbeh, handknuten
Slutpris100 SEK
KARIN MOBRING, soffbord, "Amiral"
Slutpris1 000 SEK
ANDERS ALTZAR (1886-1939), olja på pannå
Slutpris100 SEK
CAFÉBORD, med skiva av teak
Slutpris150 SEK
ORIENTMATTA, Pakistan, handknuten
Slutpris800 SEK
SIDOBORD, ett par, 1970-tal, teak
Slutpris250 SEK
BYRÅ, 1900/2000-tal
Slutpris450 SEK
WERNER ERIKSSON, figurkomposition
Slutpris300 SEK
L. SMIDT, Pastell, Fiskare vid strand
Slutpris250 SEK
STOLAR, 4 st, formpressat trä
Slutpris250 SEK
SATSBORD, 1930-tal
Slutpris700 SEK
VINGLAS, 10 st
Slutpris550 SEK
KARMSTOL, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
BERNARD HOYES (född 1951), "Pie Lady"
SlutprisInga bud
MARGARETA WALLIN (1912-1992), akvarell
Slutpris200 SEK
ARMBANDSUR, 5 st, i parti
Slutpris500 SEK
ERIK OLSSON SANDA (1919-2007), etsning
Slutpris200 SEK
BORDSLAMPOR, ETT PAR, "BROADWAY"
Slutpris250 SEK
BREVPRESS, Kina, glas
Slutpris400 SEK
SVEN-OLOV EHRÈN (1927-2004), litografi
Slutpris150 SEK
KRISTIAN KROKFORS (Finland, född 1952)
Slutpris350 SEK
WALTER SJÖLIN (1902-1972), olja på pannå
Slutpris100 SEK
ANDOR LINDBERG, Olja på pannå
SlutprisInga bud
LINDA HAGLUND (1956-2015), blandteknik
SlutprisInga bud
Slutpris200 SEK
LINDA HAGLUND (1956-2015), akvarell
Slutpris200 SEK
BORDSLAMPA, i form av fotogenlampa
Slutpris2 200 SEK
BORDSUR, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
GRUVLYKTA, mässing
Slutpris550 SEK
LODREGULATOR, omkring 1900
Slutpris400 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, samtida i äldre stil
Slutpris600 SEK
FISKBASSÄNG, Kina, samtida
Slutpris850 SEK
434
FIGURINER, 3 st, mansfigurer
Slutpris300 SEK
435
SVAN, träskuren och bemålad
Slutpris2 600 SEK