SKÅLFAT, Kina, 17/1800-tal, porslin
Slutpris14 000 SEK
KLACKRING, 18k Guld, med Onyx
Slutpris1 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1700-talets slut
Slutpris1 000 SEK
KANONKULOR, 2 st, troligen 16/1700-tal
Slutpris2 600 SEK
HANDLYKTA, Karlskrona Lampfabrik
Slutpris650 SEK
SKEPPSSKRIVBORD från M/S Hohenfels, Hansa Bremen
Slutpris400 SEK
FARTYGSSÄNG/SOFFA från M/N Cellina
Slutpris1 600 SEK
SLAGBORD, 1700-tal, barock
Slutpris900 SEK
ENGLESSON HOWARD medium, soffa
Slutpris2 000 SEK
SVEN X-ET ERIXSON (1899-1970), akvarell
Slutpris5 000 SEK
VÄGGPLÅTAR, 1 par, 1700-tal, barock
Slutpris2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN (1941-2016), Komposition
Slutpris550 SEK
BARSTOLAR, 6 st, "Trac"
Slutpris2 700 SEK
KANNA MED LOCK, vitmetall
Slutpris150 SEK
PÄRLCOLLIER, med förgyllt silverlås
Slutpris600 SEK
COLLIER, sterlingsilver 925, med onyxer
Slutpris1 200 SEK
COLLIER, Turkoskulor, sterlingsilver lås
Slutpris400 SEK
NIELS-ERIK FROHM (1908-1982), Danmark
Slutpris800 SEK
HÖRNSKÅP, med vitrinöverdel, 1900-tal
Slutpris600 SEK
STOLAR, 6 st, 1800-talets slut
Slutpris2 200 SEK
LISA LARSON (FÖDD 1931), figurin
Slutpris2 500 SEK
BEHÅLLARE, för Torah-rullar
Slutpris300 SEK
ORIENTMATTA, semiantik, kashmir
Slutpris950 SEK
FICKURSNYCKEL, 18k guld, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
TAKARMATUR, Belid
Slutpris300 SEK
DEMETRE CHIPARUS, efter, skulptur
Slutpris2 700 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), Skål
Slutpris1 100 SEK
GERDA STRÖMBERG (1879-1960)
Slutpris3 800 SEK
VITRINSKÅP, Louis XVI-stil, Frankrike
Slutpris2 600 SEK
FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937)
Slutpris1 400 SEK
MATSERVIS, 60 delar, Rörstrand
Slutpris2 900 SEK
FINGERBORG, 18k guld, 1919
Slutpris1 200 SEK
MINIATYRER, 4 st, silver
Slutpris1 200 SEK
TAKARAMATUR, "Hinken"
Slutpris550 SEK
MILO, figurin, brons
Slutpris1 500 SEK
PSALMBOKSHYLLA, 1800-talets första hälft
Slutpris3 800 SEK
ARNE JACOBSEN (1902-1971), Sidobord
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, Kina, silke, figural
Slutpris1 500 SEK
ORIENTMATTA, Ghom, silke, figural
Slutpris1 700 SEK
KLACKRING, 18K Guld
Slutpris3 000 SEK
SKINNFÅTÖLJ, med nackstöd, samtida
Slutpris800 SEK
KOLONNBYRÅ, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
HEIKKI ORVOLA (FÖDD 1943)
Slutpris400 SEK
LISA LARSON (FÖDD 1931), figuriner, 3 st
Slutpris1 500 SEK
PUNCHBÄGARE PÅ FOT, 12 st, silver
Slutpris2 100 SEK
STOL, 17/1800-tal, allmoge
Slutpris650 SEK
HÖRNSKÅP, Gustavianskstil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK