CARL MALMSTEN (1888-1972)
Slutpris3 000 SEK
UNDERLÄGGSTALLRIKAR 12 (8+4)
Slutpris800 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, 3 st, "Polka", Gefle
Slutpris200 SEK
SOFFBORD/MATBORD, Teak, uppfällbart
Slutpris300 SEK
JAMIE HAYÓN (f. 1974), Fåtölj, "RO/JH1"
Slutpris1 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets andra hälft, furu
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-tal
Slutpris300 SEK
SPEGEL, Empire-stil, omkring år 1900
Slutpris250 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
KRYDDBURKAR, 13 delar, Gefle
Slutpris350 SEK
SPEGELBYRÅ, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
MATBORD, 2000-tal
Slutpris100 SEK
ORIENTMATTA, Indo Kerman
Slutpris250 SEK
ORIENTMATTA, Old Keshan, handknuten
Slutpris1 800 SEK
CHAHAB TAYEFEH-MOHAJER (född 1951)
Slutpris100 SEK
BIJOUTERIER, vintage, i parti
Slutpris200 SEK
KAROTTER MED LOCK, ett par, nysilver
Slutpris1 100 SEK
SILVERFÖREMÅL, 3 st
Slutpris300 SEK
PELARBORD, omkring 1900
Slutpris350 SEK
SEKRETÄR, 1800-tal, björk
Slutpris300 SEK
KANNA, 1900-tal
Slutpris150 SEK
SKEDAR, 23 st, "Creation Peter"
Slutpris300 SEK
Slutpris150 SEK
VAS, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
BIJOUTERIER, vintage, i parti
Slutpris200 SEK
SOFFBORD, teak, 1960-tal
Slutpris400 SEK
KOLHÄMTARE, mässing
Slutpris250 SEK
STOLAR , ett par, Senbarockstil, 1900-tal
Slutpris250 SEK
SKRIVBORD, med stol, 1920/30-tal
Slutpris350 SEK
BOKHYLLA, 1920/30-tal, Flambjörk
Slutpris450 SEK
JAKOB ENGMAN (1876-1942), bestickdelar
Slutpris1 000 SEK
PLANSCH, "väggtavlor över djurriket"
Slutpris250 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, ett par
Slutpris100 SEK
UTSTÄLLNINGSPOKAL, tenn
Slutpris500 SEK
BIJOUTERIER, vintage, i parti
Slutpris250 SEK
MÅNSKENSLAMPA, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Slutpris2 000 SEK
YTTERFODER 2st , Jugend-stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris600 SEK
SOCKERSTRÖARE, silver
Slutpris300 SEK
LIZZIE MELBY (född 1923)
SlutprisInga bud
TÅG OCH SPÅR
Slutpris350 SEK
BROSCH, 9 K Guld
Slutpris600 SEK
RAGNA BORGHILD KAMPH (1889-1972)
Slutpris250 SEK
MOCCASERVIS, 11 delar
Slutpris250 SEK
SKÄNKSKÅP FÖR HÖRN, tidigt 1800-tal
Slutpris900 SEK
PARTI SILVERFÖREMÅL
Slutpris4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, pastell
SlutprisInga bud