JÄRNGRINDAR, ett par, 1960-tal
Slutpris5 400 SEK
SIGFRID BHAMBA, olja på duk
Slutpris300 SEK
MUNKSTOLAR, ett par, 1900-talets början
Slutpris250 SEK
SPEGEL, 1900-tal, vitmålad
Slutpris350 SEK
BIRGER MÖRK, (1919-2010), olja på duk
Slutpris300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
GEORG LINDSTRÖM (1912-1985)
Slutpris350 SEK
SOFFBORD, "Douglas"
Slutpris900 SEK
Slutpris1 300 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
BLOMVAS, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
ASKO HUONEKALU, fåtölj med fotpall
Slutpris1 200 SEK
Slutpris800 SEK
KAFFEKANNA, silver, rokokostil
Slutpris3 800 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, mahogny
Slutpris700 SEK
HANDTAG, mässing, England
Slutpris1 000 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, 1900-tal
Slutpris800 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
ZEBRASKINN, med huvud och man
Slutpris2 100 SEK
SALONGSBORD, sengustaviansk stil
Slutpris500 SEK
SPISELHUNDAR, ett par Staffordshire
Slutpris350 SEK
CYKEL, Skeppshult, 3-växlad
Slutpris2 000 SEK
SKÅP/KOLBOX, England, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
VINLÅDA i trä, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
KARL DAHLQVIST (1900-1971), akvarell
Slutpris300 SEK
FÅTÖLJER, ett par, rotting
Slutpris1 000 SEK
BORD, 1800-tal, barockstil, ek
Slutpris600 SEK
SVEN SALSTEN (1908-1950)
Slutpris150 SEK
CHIFFONJE, 1800-tal, björk
Slutpris900 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, ett par, 18 K guld
Slutpris5 000 SEK
BESTICKSSCHATULL, gustaviansk stil
Slutpris450 SEK
ORIENTMATTA, Afshar
Slutpris900 SEK
BÄNK, omkring år 1900, barockstil
Slutpris2 600 SEK
MIKAEL FRYGELIUS (1952-2001)
Slutpris1 200 SEK
KÄPP, träskuren
Slutpris900 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver
Slutpris900 SEK
SPEGEL, 1960-tal, teak
Slutpris700 SEK
NANNY STILL (1926-2009, Finland), Flaska
Slutpris400 SEK
ROTTINGFÅTÖLJER, "Cobra" ett par
Slutpris5 400 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-tal, barockstil
Slutpris1 200 SEK
SLÄTA RINGAR, 2 st, och 3 st lås, 18K guld,
Slutpris4 600 SEK
SPEGEL, Svensk Empire, bronserad
Slutpris1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, varav ett par, silver
Slutpris500 SEK
SKÅP, 1900-talets början, vitmålat
Slutpris600 SEK
RYAMATTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
DEKORELEMENT, 3 st, 18/1900-tal
Slutpris150 SEK
KARIN BJÖRQUIST (1927-2018), "Bell"
Slutpris450 SEK