STOLAR, 8 st, nyrokokostil, 1900-tal
Slutpris250 SEK
KAFFEKANNOR 3 ST, TEKANNOR 2 st
Slutpris300 SEK
VITRINSKÅP PÅ BENSTÄLLNING, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
ESPRESSOBRYGGARE, Francis & Francis
Slutpris1 200 SEK
106
BONAD
Slutpris800 SEK
107
SNURRFÅTÖLJ, 1960/70-tal, rött skinn
Slutpris800 SEK
CLUBFÅTÖLJ, 1900-tal, brunt skinn
Slutpris500 SEK
SOFFA, Chesterfieldmodell
Slutpris300 SEK
SERVERINGSVAGN, Gernilol, "Dinett"
Slutpris1 600 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, ett par, Gense
Slutpris1 000 SEK
PALL, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
FÄLLBORD, 1900-tal
Slutpris500 SEK
GOLVLAMPA, 1940-tal
Slutpris600 SEK
BADKARSSOFFA, 1800-tal, gustaviansk stil
Slutpris900 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, Ghobi
Slutpris1 200 SEK
ANITA FRÖDING (Född 1942), olja på duk
Slutpris100 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, björk
Slutpris800 SEK
AIRA HELLAAKOSKI (1898-1991)
Slutpris350 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, ett par, nysilver
Slutpris800 SEK
SOFFA OCH FÅTÖLJ, Dux, 1950-tal
Slutpris350 SEK
MODELLBILAR, 4 st, Porsche 911
Slutpris800 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
MODELLBILAR, 4 st, Volvo & Mercedes
Slutpris1 000 SEK
127
DOSA MED LOCK, silver, Daniel Hallman
Slutpris700 SEK
SKÅP MED SPEGELDÖRR, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
BROSCH, 18K vitguld med diamant
Slutpris900 SEK
JARDINIERE OCH SKÄNKKANNA, jugend
Slutpris250 SEK
SPELBORD, England, 1900-tal
Slutpris900 SEK
ARON J-N, akvarell, kustlandskap
Slutpris150 SEK
PELARBORD, ett par, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
ENSTENSRING, 18K vitguld
Slutpris1 400 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, Marc by Marc Jacobs
Slutpris1 100 SEK
BARBIESAMLING, mm i parti
Slutpris700 SEK
FIGURINER, 2 st, Bing & Gröndal, Danmark
Slutpris250 SEK
KINAMATTA, handknuten
Slutpris700 SEK
BORD, 1800-talets slut, Barockstil
Slutpris200 SEK
SMINKBORD, 1960/70-tal, ek
Slutpris400 SEK
J STÅHLGREN, olja på pannå, fiskeläge
Slutpris450 SEK
GUNGSTOL, 1800-talets slut
Slutpris150 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, Ghobi
Slutpris3 600 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
SPEGEL, 1800-tal, sengustaviansk
Slutpris900 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st
Slutpris300 SEK
SPELBORD, 1800-tal, senempire
Slutpris300 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
ROBOTLEKSAKER, 4 st, i parti
Slutpris800 SEK
SKULPTUR, kvinnofigur, brons
Slutpris2 100 SEK
PERSONVÅG, Soenhle
Slutpris700 SEK