MARIA HELEANDER (född 1942)
Slutpris150 SEK
RÖLAKANSMATTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
ORIENTMATTA, KELIM
Slutpris700 SEK
VASER, 3 st samt SIGILL, Erik Höglund
Slutpris400 SEK
BABORDSLANTERNA, omkring 1900
Slutpris300 SEK
TOALETTSPEGEL, 3 delad, 1960-tal
Slutpris800 SEK
ARMBANDSUR, Citizen, Eco-Drive
Slutpris200 SEK
STOLAR, 4 st, 1950-tal, teak
Slutpris1 100 SEK
BÄNK, 1900-talets andra hälft, furu
Slutpris300 SEK
ROTKORG, flätad, omkring år 1900
Slutpris150 SEK
SÄDESSPADE, furu, daterad 1875
Slutpris150 SEK
BRICKBORD, England, 1900-tal
Slutpris300 SEK
KARMSTOL, 1700-tal, barock
Slutpris400 SEK
J.SVENSSON, olja på duk
Slutpris350 SEK
CANAPÉ, 1800-talets första hälft, empire
Slutpris5 000 SEK
PIEDESTAL, sekelskiftesstil
Slutpris600 SEK
SKYLTHÅLLARE för hotell eller butik
Slutpris2 700 SEK
MARIANNE HAGSTRÖM (1918-2009)
Slutpris250 SEK
KLÄDKROKAR, 9 st (5+4), omkring 1900
Slutpris1 600 SEK
TAKARMATUR, "Aurora"
Slutpris600 SEK
AGNETA von KOSKULL (född 1947)
Slutpris200 SEK
ZINKBALJA, med hänklar, 1900-tal
Slutpris350 SEK
DAMEJEANNE, 18/1900-tal
Slutpris1 700 SEK
VAS, 1800-talets slut, Majolika
Slutpris800 SEK
BORDSLAMPFÖTTER, ett par, 1970-tal
Slutpris600 SEK
SKÅPDÖRR, 1800-tal, furu
Slutpris300 SEK
ZINKBALJOR, 2 st, med hänklar, 1900-tal
Slutpris700 SEK
STRÖMMINGSGARN, 3 st
Slutpris250 SEK
SKÅL, 1900-tal, gul glasmassa
Slutpris100 SEK
ÄLDRE GRAFISKT BLAD, "A Calm"
SlutprisInga bud
EMALJERADE ZINKBALJOR, 3 st, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
INGVAR NISFELT (född 1933), färglitografi
Slutpris300 SEK
RUMBETJÄNINGSTAVLA, Kuntze & Co
Slutpris500 SEK
ZINKBALJOR, 3 st, 1900-tal, runda former
Slutpris1 700 SEK
KABINETTSEKRETÄR, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
SYBORD, 1800-tal, Karl Johan, mahogny
Slutpris600 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Skellefteå BJS
Slutpris150 SEK
ZINKBALJOR, 3 st, 1900-tal, rundform
Slutpris1 500 SEK
KISTA/SKRIN, Dalarna, allmoge
Slutpris450 SEK
BREVPRESS/VÄGGPLAKETT, 1930/40-tal
Slutpris100 SEK
KANDELABER & SKRIN, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
TAKKUPOR, ett par, opalinglas
Slutpris100 SEK
VÄGGFAT, Rörstrand, 1894
Slutpris500 SEK
LJUSSTAKAR, två par, mässing
Slutpris300 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, "Magnetlampan"
Slutpris350 SEK
BABORDSLANTERNA omkring 1900
Slutpris1 400 SEK
FLASKA MED PROPP, 1900-tal
Slutpris350 SEK
GÖRAN JOHANSSON ( född 1941)
Slutpris1 000 SEK